Kabina prysznicowa szklana – jak wybrać najlepszą?

Urządzanie wymarzonej łazienki to dość skomplikowane zadanie, które wymaga dokładnego zaplanowania wszystkich, nawet najdrobniejszych szczegółów. Łazienka powinna stanowić efektowne połączenie stylu i wygody, zapewniając tym samym najwyższy poziom funkcjonalności.

Urządzanie łazienki – o czym pamiętać?

Aranżacja łazienki wymaga bardzo dokładnego przemyślenia – odpowiednie rozmieszczenie umywalki, prysznica czy sedesu pomoże w praktycznym zagospodarowaniu przestrzeni.

Szczególną ostrożnością powinny wykazać się w tym wypadku osoby dysponujące niewielkim metrażem – urządzanie wąskiej i mało ustawnej przestrzeni może bowiem okazać się nie lada wyzwaniem.

Kabina prysznicowa czy wanna – którą opcję wybrać?

Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną to odwieczny dylemat wielu osób urządzających mieszkanie. Decydując się na montaż konkretnego rozwiązania, warto mieć na uwadze kwestie takie jak ilość dostępnego miejsca czy funkcjonalność obydwu rozwiązań.

Prysznic to opcja, która sprawdzi się w przypadku niewielkich i mało ustawnych pomieszczeń. Dodatkowo na wybór prysznica powinny zdecydować się osoby stawiające przede wszystkim na wygodę. Z kolei wanna to rozwiązanie, które doskonale wpasuje się w stylistykę przestronnych łazienek w klasycznym stylu.

Kabina prysznicowa szklana – jak wybrać odpowiednią?

Kabina prysznicowa szklana to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Przy wyborze kabiny koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Po pierwsze kupując szklaną kabinę prysznicową warto przyjrzeć się grubości szkła – grubość szkła powinna zostać dopasowana do typu kabiny. Z reguły im grubsze szkło, tym większa wytrzymałość – warto pamiętać o tym, że parametr ten będzie miał także spory wpływ na cenę kabiny. Jednym z najlepszych wyborów może okazać się szkło hartowane. Kabina prysznicowa szklana ze szkła hartowanego będzie cechowała się dużą odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Istotną kwestię stanowi także rodzaj zastosowanego szkła. Wśród najczęstszych wyborów można znaleźć między innymi szkło przejrzyste czy szkło grawerowane. Osoby, którym zależy na uzyskaniu ciekawego efektu wizualnego powinny zdecydować się na szkło matowe – efekt matu pozwala na uzyskanie intymnej atmosfery i doskonale sprawdzi się w dużych i przestronnych łazienkach.

Kalendarz na zamówieniedostępny jest w ofercieEsglas.

Kategorie