Modna kuchnia ze stołkami barowymi

Urządzanie kuchni ma także swoje trendy modowe. Ostatnio jednym z ciekawszych jest wprowadzenie do kuchni stołków, które do niedawna spotykane były wyłącznie w barach.

Zamiast krzeseł hokery

Ciekawym trendem stylu kuchennego w ostatnich latach jest zastąpienie klasycznych krzeseł wysokimi stołkami barowymi do kuchni. Do niedawna wykorzystywano je, gdy w kuchni była wyspa lub lada barowa. Obecnie stołki barowe do kuchni można spotkać nawet w klasycznie urządzonym pomieszczeniu. Krzesła barowe do kuchni są wyższe niż tradycyjne. Dzięki temu można siedzieć przy przygotowywaniu posiłków. To oczywiście sprawia, że osoba pracująca w kuchni mniej się męczy. Kolejną zaletą krzesła barowego do kuchni jest jego oryginalny wygląd. Jeśli są one dobrze dobrane i wygodne, kuchnia zyskuje niecodzienny klimat. Śniadanie czy inne posiłki są przez to jeszcze przyjemniejsze.

Gdzie pasują krzesła barowe do kuchni

Stołki barowe do kuchni pasują właściwie do każdej, nawet małej kuchni. Dobrze sprawdzają się przy pracy, ale też podczas spożywania posiłków czy pogaduszek z sąsiadami.Wyjątkowo dobrze sprawdza się to rozwiązanie, gdy kuchnia jest połączona z jadalnią. Krzesło barowe do kuchni jest też najlepszą opcją, gdy blaty są umieszczone dość wysoko.

Krzesła barowe są klasycznym wyposażeniem, gdy w kuchni mamy wyspę kuchenną.

Jakie krzesło barowe do kuchni wybrać?

Hokery można zastosować w każdej kuchni. To możliwe, bo wybór modeli jest bardzo duży. Stołki barowe do kuchni są produkowane z różnych materiałów, najczęściej z drewna, metalu i plastiku. Różna jest też forma krzeseł barowych do kuchni. Można wybrać krzesła z oparciami lub bez. Te ostatnie wyglądają bardziej barowo, ale wygodniejsze przy dłuższym siedzeniu są na pewno te z oparciami.Warto też zwrócić uwagę na dwa rodzaje hokerów – z obrotowym siedziskiem oraz ze zmienną wysokością. Ważną sprawą jest też umieszczenie podpórki pod stopy. Najwygodniej będzie się siedzieć, gdy podpórka będzie się znajdować około 40 cm poniżej siedziska. Przed kupnem koniecznie trzeba usiąść i spróbować, czy krzesło barowe do kuchni jest wygodne.

Kategorie