Montaż i wybór listwy wykończeniowej do płytek

Mówi się, że montaż listew to zdecydowanie szybszy proces niż ich wybór. Listwa wykończeniowa do płytek powinna być starannie dobrana według rozmiaru, ale także z zachowaniem wysokich standardów estetycznych.

Montaż listew do płytek

Cały proces należy zacząć od odmierzenia potrzebnej długości, aby w dalszej kolejności dociąć listwę pod kątem 45 stopni. Następnym krokiem jest wyszlifowanie listwy, następnie należy ją posmarować klejem i przykleić do ściany.

W przypadku listwy krawędziowej do płytek, po pierwsze należy odmierzyć odcinek na którym będą położone listwy, po czym następuje szlifowanie „łącznika”. Podczas nakładania kleju na ścianę wraz z płytką, pomocna będzie taśma malarska.

Wybór listew narożnikowych

Narożnikowa Listwa wykończeniowa do płytek to dwa profile do wyboru. Dobrym rozwiązaniem przy łączeniu ściany i podłogi wewnątrz pomieszczenia będzie narożnik wewnętrzny.

Kiedy mamy do czynienia z wystającymi elementami, w przypadku kominów lub wnęk, najlepszym rozwiązaniem będzie narożnik zewnętrzny.

Listwy wykończeniowe do płytek ze stali nierdzewnej

Listwa wykończeniowa do płytek powinna służyć nam na długie lata. W tym celu dobrym wyborem będzie listwa wykończeniowa do glazury ze stali nierdzewnej.

Płytki ceramiczne wraz z listwami muszą charakteryzować się wysoką funkcjonalnością tak, aby sprostać zmiennym warunkom atmosferycznym, jakie panują na balkonach czy tarasach. Listwy wykończeniowe do glazury ze stali nierdzewnej zapewniają zarówno komfort, jak i luksusowy wygląd.

Kategorie