Jak wyposażyć małą łazienkę?

Łazienki w blokach mieszkalnych zwykle mają dość ograniczony metraż. Dla wielu właścicieli stanowi to nie lada problem w jej wyposażeniu i aranżacji, zwłaszcza jeśli pragnie się, aby pomieszczenie to było zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Trzeba po prostu wiedzieć, na co zwracać uwagę wybierając elementy wyposażenia łazienki.

Rozkład łazienki

Aranżując łazienkę, pamiętać należy o właściwym rozmieszczeniu tego pomieszczenia. Chodzi o zachowanie odpowiednich odległości między różnymi elementami wyposażenia znajdującego się w łazience. Wszystko po to, aby można było się w niej wygodnie poruszać.

Dlatego, zanim odwiedzi się Sklep z wyposażeniem łazienek, dobrze jest wykonać dokładne pomiary tego pomieszczenia. Następnie wszystkie elementy wyposażenia dobierać zgodnie z tymi wymiarami. Dzięki temu można mieć pewność, że korzystanie ze wszystkich tych elementów będzie komfortowe.

Ceramika łazienkowa

Kluczowym elementem wyposażenia każdej łazienki jest ceramika sanitarna. W przypadku małych łazienek dobrym pomysłem będzie postawienie na elementy podwieszane. Dzięki temu zachować się wolną przestrzeń nad podłogą, którą można dodatkowo wykorzystać.

Innym rozwiązaniem jest wybór ceramiki sanitarnej w nieco mniejszych rozmiarach niż te standardowe. Dobry i renomowany sklep z wyposażeniem łazienek często oferuje wykonanie wszystkich elementów na indywidualne zamówienie. Dobrym pomysłem w przypadku małej łazienki może być właśnie zamówienie ceramiki sanitarnej pod konkretny wymiar.

Armatura

Pamiętać także trzeba o odpowiednio dobranej armaturze. W przypadku baterii umywalkowej bardzo ważna jest wysokość i długość wlewki. Jeśli jej rozmiar będzie właściwie dobrany, to uniknie się ryzyka rozlewania wody.

Jeśli chodzi o baterię natryskową, to dobrym rozwiązaniem będzie model podtynkowy. Pozwoli to na ukrycie elementów instalacyjnych. To również pozwoli na zaoszczędzenie nieco miejsca w małej łazience, a do tego takie rozwiązanie wyglądać będzie po prostu estetycznie.

Kategorie