Wykonanie remontu łazienki

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się remont łazienki w Katowicach. Remont można wykonać samemu lub zatrudnić profesjonalną ekipę budowlaną. Trzeba jednak pamiętać, że fachowcom trzeba dużo zapłacić, a nie wszystkich na to stać.

Opracowanie planu remontu

Obecnie każdy ma dostęp do nowoczesnych narzędzi oraz internetu, dlatego wszystko można szybko opanować. Pierwszym krokiem jest opracowanie planu działania, który później sumiennie będziesz realizować. Lepiej nie bagatelizować tego kroku, ponieważ kluczowa jest kolejność prac.

Pierwsze kroki

Na początku będzie trzeba przeprowadzić rozbiórkę, a następnie hydraulikę i elektrykę. Do montowania ceramiki i kładzenia płytek można przejść dopiero później. Remont łazienki w bloku nie jest łatwym zadaniem nawet dla doświadczonych osób. Zdecydowanie prościej jest urządzić nową i pustą łazienkę. W czasie użytkowania niektóre przyłącza i odpływy mogą kolidować ze sobą, dlatego trzeba je wcześniej odpowiednio ustawić. Trzeba też koniecznie sprawdzić w jakim stanie są płytki oraz podłoże.

Izolacja

Jeśli płytki nie odchodzą od ścian to wcale nie trzeba ich skuwać. Na takie działania nie zawsze pozwalają nam wymiary łazienki. Nowe płytki można zawsze położyć na stare, więc możliwości są naprawdę duże. Podłoże należy dokładnie wyrównać po skuciu starej okładziny. W celu uzyskania dobrej przyczepności na nowe warstwy można je jeszcze zagruntować. Można śmiało powiedzieć, że brak izolacji we wnętrzu jest przyczyną wielu problemów w łazience. Nawet drobne nieszczelności mogą być główną przyczyną powstawania pleśni oraz grzybów, które są bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia. Teraz już wiesz na czym polega Remont łazienki w Katowicach.

Kategorie