Czy sauna w ogrodzie to dobra inwestycja?

Sauny zyskują w Polsce na popularności. Związane jest to m.in. z rosnącą ofertą producentów oraz spadającymi cenami tego rodzaju konstrukcji. Przy obecnie utrzymujących się trendach można śmiało powiedzieć, iż niedługo sauny ogrodowe mogą na stałe zadomowić się w polskich ogrodach. Dlaczego warto je montować?

Zadbaj o zdrowie

Istnieje wiele przyczyn przemawiających za montażem sauny ogrodowej, aczkolwiek najważniejszą z nich jest ochrona zdrowia. Prozdrowotny wpływ sauny na ludzki organizm nie jest jedynie sloganem marketingowym.

Jest to dobrze udokumentowany poprzez badania naukowe fakt. Przeprowadzone badania potwierdzają, że regularnie sesje w saunie połączone z odpowiednią dietą oraz z aktywnością fizyczną pomagają m.in.:

– poprawić stan skóry,
– poprawić naturalną odporność organizmu,
– zwalczyć nadwagę,
– uśmierzyć ból mięśni, stawów oraz kręgosłupa.

Ponadto sauna zewnętrzna może jako dodatkowy element leczenia wielu schorzeń. Niemniej jednak w przypadku poważniejszych chorób przed włączeniem sauny do programu terapii wspomagającej powinniśmy zaciągnąć opinii lekarza prowadzącego. Jakie są dostępne rodzaje saun? Która z nich w pełni spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Różne rodzaje saun

Oferowane przez producenta sauna zewnętrzna może być zaliczona do jednej z dwóch kategorii. W sprzedaży odnaleźć możemy modele w postaci:

– niewielkiego domku,
– poziomej lub pionowej beczki.

W pierwszym wypadku możemy również liczyć na model wyposażony w dodatkowy zadaszony taras, który może posłużyć jako idealne miejsce do kontynuacji wypoczynku po sesji w saunie.

Zarówno pierwszy, jak i drugi typ sauny zewnętrznej wyposażony jest w dodatkową niewielką przebieralnię. To, na który rodzaj sauny powinniśmy się zdecydować jest w pełni uzależnione od naszych indywidualnych oczekiwań.

Jaki piec wybrać?

Aktualnie wybrać możemy pomiędzy dwoma rodzajami pieca. Pomiędzy modelami elektrycznymi a piecami ogrzewanymi za pomocą drewna. Chociaż drewno jest tradycyjnym źródłem ogrzewania w przypadku zarówno suchej, jak i mokrej sauny, to wymaga ono dodatkowych zmian w konstrukcji oraz wcześniejszego rozgrzania przed rozpoczęciem sesji. Z tego względu zaleca się montaż nowoczesnych pieców elektrycznych.

Saunę zewnętrzną znajdziesz w ofercie Megiw.

Kategorie