Lampy z mosiądzu i ich wyjątkowość

Mosiądz to bardzo popularny „składnik” domowej aranżacji wnętrz. Owszem, ma on swoje wady i zalety, ale jest niebywale piękny i funkcjonalny. Co warto o nim wiedzieć? Dlaczego lampy mosiężne są tak bardzo cenione wśród miłośników dobrze zaaranżowanych wnętrz?

Czym tak naprawdę jest mosiądz?

Każdy, kto miał choć raz do czynienia z materiałoznawstwem wie, że mosiądz to stop miedzi i cynku. Fakt, ma on różne odcienie, ale zwykle są one skutkiem wprowadzania różnych proporcji do stopu. Czasem zdarza się nawet, że na jego podstawie powstają bardzo specyficzne odmiany mosiądzu, w tym – poszukiwane wśród kolekcjonerów – tak zwane złoto mannheimskie. Lampy z mosiądzu są stosunkowo łatwe do wyprodukowania, gdyż stop ten wyróżnia się rozciągliwością, plastycznością i dużą odpornością na rdzewienie. Co więcej, choć w przypadku lamp nie ma to większego znaczenia, jest to materiał o dużej wytrzymałości. I właśnie dlatego cieszy się on w aranżacji wnętrz tak dużą popularnością.

Popularność mosiężnych elementów dekoracyjnych – skąd ona się bierze?

Gustowne lampy z mosiądzu to towar cieszący się ogromną popularnością. Bierze się ona głównie stąd, że mosiądz jest bardzo „plastyczny” pod kątem aranżacyjnym. Można go wprowadzać do różnych typów wnętrz, w których zawsze odnajdzie on swoje miejsce. Lampy mosiężne można instalować wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z dużą ilością brązu, bieli, szarości i – co ciekawe – czerni. Co więcej, mosiężne elementy dekoracyjne wprowadzają do wnętrza sporo ładu, harmonii, ale i życia. Mało tego, są one popularnym elementem dobrze wszystkim znanych trendów aranżacyjnych, w tym tzw. stylu skandynawskiego.

Tajemnicza aranżacja z lampą mosiężną w tle

Ciekawą opcją dekoracyjną są też lampy mosiężne wiszące, które – dzięki swej specyficznej fizjonomii – tworzą we wnętrzu specyficzny, wyjątkowy nastrój. Co więcej, wprowadzają one do aranżacji nieco tajemniczości i – spokojnie można użyć tego słowa – mistycyzmu. Takie połączenie z pewnością zrobi wrażenie na każdym gościu, który zobaczy je po raz pierwszy.

Podsumowując, lampy mosiężne wiszące – podobnie jak wszystkie, dekoracyjne elementy mosiężne – mają swój wyjątkowy, niepowtarzalny klimat. Nadszedł czas, by go w końcu wykorzystać.

Kategorie