Lampy z mosiądzu jako dodatek w stylu industrialnym

Styl industrialny świetnie sprawdza się w starych domach oraz budynkach poprzemysłowych, zaadaptowanych na mieszkanie. To co wyróżnia styl loftowy to pewne poczucie surowości. Stara cegła na ścianie, beton, metalowe elementy konstrukcyjne są jak najbardziej pożądane. Kropką nad i aranżacji wnętrza w tym stylu jest zabawa dodatkami. Dobrym wyborem będą te wykonane z mosiądzu.

Zabytkowe lampy z mosiądzu doskonałym dodatkiem w stylu loftowym

Styl loftowy to przede wszystkim otwarta przestrzeń. Należy unikać ścianek działowych. Kuchnia, jadalnia oraz salon powinny stanowić jedną wspólną przestrzeń. Łącznikiem, scalającym wszystkie te pomieszczenia w jedność mogą być dodatki oraz meble. We wnętrzach urządzonych w tym stylu nie może zabraknąć drewnianego stołu oraz surowych materiałów. Warto postawić na artystyczne dodatki, takie jak na przykład lampy z mosiądzu o fantazyjnym kształcie. Styl industrialny dopuszcza zresztą łączenie stare z nowym. Warto poszukać na strychu, u dziadków czy rodziców, może tam kryją się piękne, Lampy mosiężne. Może nawet uda się znaleźć przedwojenne okazy. Jeśli nie, pozostają pchle targi. Stare zabytkowe lampy z mosiądzu wyróżnia precyzja wykonania, dbałość o szczegóły a przede wszystkim jakość. Po niewielkiej renowacji znów mogą stanowić piękną ozdobę salonu czy kuchni.

Surowe lampy mosiężne w nowoczesnym wnętrzu

Sztuczne oświetlenie jest niezmiernie ważne w tym stylu. Industrializm kojarzy się z ciemnymi pomieszczeniami, często błędnie. Artystyczne lampy z mosiądzu pozwolą nie tylko doświetlić najciemniejsze zakątki danego pomieszczenia. Mogą być punktem centralnym w pomieszczeniu, chociażby w jadalni. Wystarczy umieścić je bezpośrednio nad stołem by móc cieszyć się punktowym oświetleniem. Jeśli pomieszczenie jest odpowiednio wysokie można zastosować lampy mosiężne wiszące. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie mosiężnych abażurów oraz długich, surowych kabli. Dopasowując dodatki do stylu loftowego należy więc postawić przede wszystkim na surowość- drewno, metal, aluminiom, beton, mosiądz. Takie połączenie poszczególnych materiałów da niezwykły efekt.

Kategorie