Oświetlenie industrialne prosto z pobliskiej fabryki

Styl industrialny od pewnego czasu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród profesjonalnych projektantów wnętrz ale również amatorów kochających piękne przestrzenie. Jeszcze do niedawna był on głównie zarezerwowany dla bardzo specyficznych pomieszczeń, w tym na przykład nowo powstających klimatycznych restauracji i kawiarni pragnących podkreślić swój unikatowy klimat, tworzonych w dawnych budynkach poprzemysłowych. Obecnie niesamowita fascynacja stylem loftowym przeniosła się również na lokale mieszkalne dostępne zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Styl industrialny

Styl industrialny cechuje się dość wydawałoby się mrocznym i chłodnym charakterem fabryki. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają wrażenie nieco niedbałych i zapomnianych. W rzeczywistości jednak te interesujące i rustykalne detale wybierane są z należytą dbałością i uwagą, przez co nadają wnętrzu niesamowitego i wyjątkowego wyglądu. Choć może się wydawać, że taki przemysłowy klimat sprawia wrażenie zimnego i mało wygodnego, to jednak okazuje się że jest on nadzwyczaj przyjazny i komfortowy w użytkowaniu. Wprowadza nieoczekiwany spokój i ciepło.

Oświetlenie industrialne

Niesamowity klimat pomieszczeń urządzonych w stylu loftowym tworzą jego unikalne i bardzo niecodzienne dodatki. W ten trend wpisuje się również oświetlenie industrialne, które nie tylko zapewnia unikalnym wnętrzom właściwą ilość sztucznego światła ale również cechuje się niezwykłą oryginalnością i kreatywnością.

Żyrandole industrialne

Żyrandole industrialne są z powodzeniem tworzone z wykorzystaniem elementów mających powszechne zastosowanie w przemyśle. Wzory i materiały niczym wprost przeniesione z pobliskiej fabryki posiadają ciekawe elementy, takie jak na przykład rury, zawory, śruby i nity. Wykonany w ten sposób Żyrandol industrialny nie pozostaje niezauważony i stanowi bardzo unikatowy dodatek każdego nowoczesnego wnętrza. Intrygujące żyrandole industrialne posiadają ciekawe, zazwyczaj otwarte klosze wykonane z metalu. Mogą być one malowane na przykład na szaro lub pozostawać w stanie bardzo surowym i nieobrobionym. Sprawiają one wrażenie bardzo ciężkich i masywnych. Aby uzyskać odpowiedni klimat żyrandol industrialny musi koniecznie dostarczać światło o ciepłej barwie.

Kategorie