Emerytowane sprzątaczki – pomoc domowa, której można w pełni zaufać

Brak czasu, pośpiech i nadmiar obowiązków służbowych to najczęstsze powody tego, że ludziom nie chce się samodzielnie sprzątać własnego mieszkania. Wolą już kogoś wynająć, porządnie mu zapłacić i mieć już ten problem z głowy. Najczęściej tego typu zadania powierza się osobom prywatnym.

Kogo w pierwszej kolejności warto zatrudnić jako pomoc domową?

Prawdę mówiąc, do posprzątania całego mieszkania najlepiej wynająć emerytowane panie. Świetnie byłoby, gdyby były to najbliższe sąsiadki lub przynajmniej osoby, które nie są nam tak zupełnie obce. Zawsze lepiej jest wtedy przełamać pierwsze lody w kontaktach. Nieufność i podejrzliwość wobec takiej znajomej pani emerytki również jest mniejsza.

Panie na emeryturze parające się sprzątaniem to dobry materiał na pomoc domową. A to dlatego, że są sumienne, dokładne i znają się na sprzątaniu równie dobrze, jak profesjonalne serwisy sprzątające. A to, że robienie generalnych porządków zajmie im trochę więcej czasu, bo działają w pojedynkę. Nie ma tu kompletnie znaczenia. Przecież panie emerytki nie biorą udziału w wyścigu z przeszkodami i nie muszą robić wszystkiego z zegarkiem w dłoni. One chcą tylko dorobić sobie do skromnej emerytury.

Dlaczego warto powierzyć sprzątanie domu paniom na emeryturze?

Po pierwsze i chyba najważniejsze są one dużo tańsze od serwisów sprzątających. Po drugie są one zdeterminowane, żeby klientki były z nich zadowolone, gdyż od tego czynnika zależy ciągłość zleceń. Po trzecie emerytowane sprzątaczki nie robią niczego na pokaz ani na odczep się, gdyż doskonale wiedzą, że na dłuższą metę to nie popłaca.

Po czwarte z reguły można im zaufać i zostawić same w domu, gdyż w tej grupie wiekowej kradzieże w domu klienta raczej się nie zdarzają. Poza tym panie w wieku senioralnym nie mają większych oporów, by na przykład uprać firanki czy dodatkowo przetrzepać dywany. Młodsze sprzątaczki nie zawsze mają ochotę podjąć się tego rodzaju prac domowych.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania, gdy podejmują się tego emerytowane panie?

Tak naprawdę panie na emeryturze biorą o połowę mniej od firm sprzątających. Stawki wśród sprzątaczek z sąsiedztwa zaczynają się od 15 złotych wzwyż za godzinę. Oczywiście w większych metropoliach stawka ta zostaje jeszcze wywindowana w górę.

Niemniej o tym ile kosztuje sprzątanie mieszkania przez osobę prywatną- w dużej mierze decyduje indywidualna umowa między zleceniodawczynią a wykonawczynią. Czasem przecież emerytowana sprzątaczka może liczyć na ekstra bonusy pieniężne przyznane przez pracodawczynię za solidnie wykonaną pracę.

Kategorie