Jak dobierać kolory ścian do salonu

Kolory ścian w salonie są bardzo istotne, bo to one budują całą atmosferę, która jest przytulna i przyjemna lub bardziej surowa. Bardzo ważne jest, aby dobierać je z rozwaga i starać się, aby wszystko wyglądało spójnie i elegancko. Tym bardziej że wybór kolorów jest naprawdę spory i z łatwością dobierzemy odpowiednie propozycje.

Gładkie ściany w salonie

Obecnie bardzo modne są gładkie ściany w salonie, które mają odcienie stonowane i są niezwykle uniwersalne. Dlatego tak często mamy do czynienia z szarościami, bielą czy beżami. Tego typu kolory bowiem pasują do wielu mebli i pasują zawsze, nawet jak zdecydujemy się zmienić wystrój salonu.

Ważną rzeczą jest także to, aby dobierać kolory ścian tak, aby nawet po zmianie dodatków, czy nawet mebli wszystko nadal do siebie pasowało. Jest to szczególnie istotne, jeśli chodzi o salony osób, które kochają zmiany i są bardzo kreatywne.

Intensywny akcent

Kolory ścian w salonie mogą służyć jako ozdoba. Oczywiście nie wszystkie ściany, ale np. jedna, która będzie w intensywnym kolorze lub wzorze. Można zdecydować się na minimalizm i to właśnie ścianę traktować jako ozdobę. Bardzo dobrym wyjściem wtedy są naklejki, które rzeczywiście dodają pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku.

Można także jedną ścianę pokryć tapetą, która ma bardzo grubą strukturę i ciekawy wzór. Bardzo dobrze sprawdzają się tapety w ornamenty, a także np. w bardzo intensywną kratę. Jest to akcent, który rzeczywiście można traktować jak ozdobę, która wymaga delikatnej oprawy.

Kiedy jasne, a kiedy ciemne ściany w salonie

Kolory ścian w salonie warto dobierać także na podstawie mebli i dodatków. Jeśli to meble są ciemne to warto, aby ściany były już stonowane i jaśniejsze. Jest to kwestia istotne, bo dzięki temu możemy za pomocą ścian rozjaśnić pomieszczenie. Najlepiej w tej sytuacji wybierać biel czy szarość, a dla bardziej odważnych osób odcienie pastelowe, jednak rozmyte i delikatne.

Kolory ścian, jeśli chodzi o salon są bardzo ważne, bo to on powinien być reprezentatywną częścią domu. Powinny być więc bardzo dobrze dobrane. Tylko to gwarantuje nam, że mamy rzeczywiście w domu miejsce, które aż prosi się do siedzenia. Salon ma bowiem nie tylko zapraszać gości, ale także służyć do relaksu. Tam mamy bardzo łatwo odpoczywać i zyskiwać energie na kolejny dzień. Warto więc sprawić, aby rzeczywiście był nie tylko elegancki, ale także i bardzo przytulny w odbiorze. Dzięki temu z wielką chęcią będziemy tam przebywać każdego dnia, co jest bardzo ważne, bo takie miejsca mają nam w tym celu służyć.

Kategorie