Najważniejsze aspekty wyboru fotela biurowego

Podczas urządzania biura ogromną uwagę przykłada się do oświetlenia, sprzętu komputerowego, czy też nawet do samych biurek. Bardzo dużym błędem jest natomiast to, że krzesło obrotowe biurowe, często traktowane jest w sposób nieco zbyt oszczędny w poszukiwaniach. Innymi słowy, kupuje się pierwszy z brzegu model, bez większego przemyślenia i zastanowienia.

Dlaczego jest to błąd?

Dlaczego nieprzykładanie stosownie dużej uwagi do tego, jak kupuje się krzesła biurowe obrotowe to ogromny błąd? Powodów jest tu kilka, lecz tymi najważniejszymi są z pewnością powstające problemy zdrowotne pracowników, a po drugie spadek ich efektywności.W sytuacji, gdy kupie się krzesła obrotowe biurowe możliwie najtańsze i zupełnie nieprzystosowane do pracy na nich przez kilka godzin dziennie, bardzo szybko u pracowników pojawią się liczne bóle pleców, kręgosłupa, ramiona, a nawet dłoni.

W dłuższej perspektywie czasu spowodować to może nawet zmiany zwyrodnieniowe, które mogą wymagać interwencji rehabilitacyjnej, a w skrajnych przypadkach nawet chirurgicznej. A jak wiadomo wszystko to włącznie z obecnym bólem pleców, będzie miało bardzo negatywny wpływ na to, jak efektywnie będzie dany pracownik pracował. Innymi słowy, będzie to oznaczało straty finansowe dla pracodawcy, który wcześniej oszczędził na kupieniu dobrego krzesła obrotowego biurowego.

Jak kupić dobre krzesło obrotowe biurowe?

Jakimi cechami powinny charakteryzować się dobre krzesła biurowe obrotowe? Które z funkcji i cech charakterystycznych są w ich przypadku najważniejsze? Z całą pewnością kluczowe jest to, w jakie funkcję dane krzesło zostanie wyposażone. To, że będzie ono obrotowe oraz to, że będzie posiadało kółka umożliwiające swobodne przemieszczanie się fotela, to absolutna podstawa. Dobre krzesła obrotowe biurowe powinny być również wyposażone w regulacje wysokości siedziska, kąta nachylania fotela, lecz również w podłokietniki i zagłówek, które również powinny być wyposażone w regulacje. Da to możliwość dużego zakresu ustawiania poszczególnych elementów, wpływając oczywiście na komfort.Nie mniej ważne jest również to, z jakiego materiału dane krzesło będzie wykonane. W tym wypadku powinno się patrzeć głównie nie na to, jak będzie ono estetyczne, lecz na to, jak będzie komfortowe dla ciała i skóry np. poprzez zapewnienie odpowiedniej wentylacji i przewiewu powietrza.

Kategorie