Podstawowe informacje na temat kładzenia tapety

Tapety stają się coraz bardziej popularne. To sposób na wykończenie wnętrza, który może wprowadzić wyjątkowy klimat, a także ukryć różne niedoskonałości i defekty ściany. W jaki sposób zabrać się do pracy? Jak się kładzie tapetę? Poniżej garść odpowiedzi i wskazówek dla osób, które przymierzają się do remontu.

Jak się kładzie tapetę?

Położenie tapety jest zadaniem wymagającym bardzo dużo precyzji i zaangażowania. Jednocześnie nie jest to na tyle trudne, aby nie poradzić sobie samodzielnie. Jednym słowem można zaangażować do tego tapeciarza, można też zrobić to we własnym zakresie.

Najlepiej zawczasu przygotować się do pracy i kupić dobry klej, szpachelkę do usuwania resztek farby ze ściany, nóż do tapet. Można zobaczyć filmy instruktażowe dostępne na przykład na YouTubie, na których osoby zajmujące się kładzenie tapet bardzo dokładnie pokazują, jak robić to krok po kroku.

Samodzielnie czy z fachowcem?

Jeżeli ściany są w dobrej formie, nie trzeba poświęcać dużo czasu na ich przygotowanie, można położyć tapetę samodzielnie. Dodatkowo wybierając tańszy wzór, który łatwo ze sobą połączyć, aby uzyskać spójną całość, podnosi się szansę na perfekcyjne położenie tapety.

Jeśli kupuje się drogą tapetę, która za rolka kosztuje nawet kilkaset złotych, lepiej zaangażować do pomocy fachowca. Wtedy ma się pewność, że praca zostanie wykonana perfekcyjnie, a skomplikowane i trudne wzory będą położone doskonale.

Kładziemy tapetę

Tapeta przykleja się od góry, rozsuwający powoli rolkę i dociskając papier do ściany, która wcześniej została pokryta odpowiednim klejem. Następnie na dole tapetę należy przyciąć przy pomocy noża do tapet.

Kolejny pas tapety należy przykleić tak, aby nie powstała nawet najmniejsza szpara pomiędzy jedną a drugą częścią. Wzór powinien się łączyć, aby stworzyć jedną całość. Po położeniu tapety na wybranej ścianie lub wszystkich ścianach, na dole oraz na górze można zastosować ozdobne listwy wykończeniowe, które stanowią po prostu kropkę nad i całego remontu. Dzięki temu ściana wygląda idealnie.

Kategorie