Czerwona pościel i jej zalety

Jeśli zależy nam na znalezieniu koloru nierozerwalnie wiążącego się z pasją i emocjami, najprawdopodobniej nie jesteśmy wcale skazani na zbyt długie szukanie. Takim kolorem z całą pewnością jest czerwień. Nic więc dziwnego, że czerwona pościel jawi się jako jeden z najbardziej naturalnych wyborów, gdy chcemy nadać naszej sypialni charakteru.

Czerwień w sypialni – od czego zacząć poszukiwania?

Pościele we współczesnym znaczeniu tego słowa są utrzymane w zróżnicowanej stylistyce. Mamy więc do czynienia z wieloma chętnie wykorzystywanymi motywami. Tu warto wspomnieć choćby o motywie kwiatowym modnym od dziesięcioleci, a także o wzorach geometrycznych, które kojarzą się nam z pościelą w nowoczesnym stylu. Czerwień sama w sobie jest jednak na tyle wyrazista, że często możemy usłyszeć o rezygnacji z jakiegokolwiek motywu. Gładkie i jednolite podszewki zdają się najlepiej eksponować ten kolor.Oczywiście, osoby podchodzące z pewnym niezadowoleniem do jednolitych rozwiązań, mogą z pewnością znaleźć coś dla siebie. Tu szczególnie interesująca wydaje się pościel 3D. Na czerwonym tle umieszczany jest w jej przypadku kolorowy wzór, poszewki przypominają więc oryginalne obrazy skupiając na sobie spojrzenia. Warto zwrócić też uwagę na to, że modne są pościele, w których czerwień jest kolorem dominującym, przełamują go jednak inne barwy.

Gdzie najlepiej sprawdzi się Czerwona pościel

Choć czerwień pościeli kojarzona jest przede wszystkim z sypialniami nowożeńców, takie podejście może być krzywdzące dla tego zmysłowego koloru. Oczywiście, czerwień opisywana jest jako kolor miłości, a tym samym jest jak gdyby stworzona do małżeńskich sypialni, nie oznacza to jednak, że nie może być wybierana także w oparciu o inne swoje atuty. Jej charakter sprawia, że świetnie koresponduje z masywnymi meblami z drewna, może być więc dodatkiem w sypialniach retro oraz w tych, w których stawia się przede wszystkim na klasyczne rozwiązania. Jest ciekawą opcja dla osób kochających styl glamour oraz styl prowansalski.O czerwonej pościeli warto pomyśleć także w kontekście sypialni młodzieżowej. W burzliwym okresie dojrzewania kolory wywołujące emocje są przecież szczególnie mile widziane. Czerwień jest znacznie bardziej wyrazista niż bezpieczny niebieski i kojarzony przede wszystkim z dziecięcymi sypialniami róż. To także kolor buntu, co również sprawia, że nastolatkom może przypaść do gustu.

Kategorie