Koc na niepogodę

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym dość mocno docenia się koce dwustronne. Dlaczego? Tego chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Zatem co nowego wśród koców pojawiło się na rynku? Co wybrać, by zatrzymać ciepło na dłużej?

Koce dwustronne

Kiedyś koce szyto z grubych tkanin, najczęściej wełny bądź bawełny. Kolorów i wzorów było co niemiara a głównie skupiano się na motywach zwierzęcych, roślinnych i bajkowych. Dziś takie koce nieco odeszły do lamusa – no, może bez tych dziecięcych, bajkowych, gdyż te nadal cieszą się sporym powodzeniem. Jakie więc koce można wybrać dla siebie? No tutaj mamy spore pole do popisu…

Koce, pledy, narzuty

W zależności od tego, do czego taki koc ma nam służyć, można wybierać i przebierać wśród kolorów, form i wzorów. Na start weźmy narzuty, które od kilku lat królują wśród dekoracji łóżka sypialnianego. Kiedyś idealnie równo położony kocyk, przykrywał pościel. Dziś chaotycznie narzucona narzuta sprawia wrażenie jeszcze bardziej przytulnego wnętrza. Narzuty mogą być gładkie, pikowane czy wykończone frędzelkami. Kolor oczywiście zależy od stylu sypialni i nie ma tutaj absolutnie żadnego problemu, gdyż narzuty można znaleźć dosłownie w każdym kolorze, jaki sobie tylko wymyślimy.

Pledy – to najczęściej cienkie kocyki bawełniane, którymi można się okryć w zimowe wieczory. Pledy w stylizowaniu wnętrz zwykle są niedbale rzucone na fotel czy kanapę. Ostatnio bardzo modne są pledy o warkoczowym splocie. Rozmiary takich pledów są oczywiście różne, ale najczęściej można spotkać 150×200 cm.

Koce dwustronne

Koce to również produkt, który znajduje się w każdym domu. Ich uniwersalność jest niezastąpiona. Kiedy trzeba – posłużą za zapasową pościel. Innym razem będą imitowały narzutę na łóżko czy pled. Idealnie sprawdzają się na piknikach, plaży, wycieczkach. Można je wozić w samochodzie, by móc się przespać podczas długiej podróży. Koce są wręcz niezastąpione podczas zimowych, długich wieczorów przy książce i kakao. Warto zakupić kilka sztuk, gdyż kocyków nigdy za wiele – zwłaszcza, że są miłe w dotyku i idealnie ogrzewają wszystkich zmarzluchów.

Bez względu na to, czy wybierze się koc, pled czy narzutę, fajnie jeżeli jest on dopasowany do stylu mieszkania czy konkretnego pomieszczenia. Koc jest taką wisienką na torcie, odpowiedzialną za ocieplenie każdego wnętrza.

Koce dwustronne dostępne są w ofercie vegehome.pl.

Kategorie