Kocyki dla niemowląt – jakie warto wybierać?

Rodzice kilkumiesięcznych dzieci poświęcają wiele uwagi doborowi elementów wyprawki. Akcesoria dla niemowląt powinny spełniać restrykcyjne wymagania. Jednym z wyjątkowo istotnych elementów jest kocyk. Jak dopasować taki przedmiot do zapotrzebowania pociechy?

Właściwości kocyków dla niemowląt

Poszukując odpowiedniego kocyka dla dziecka należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby był przyjemny w dotyku. Tego typu element musi zapewniać maluchowi ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Pociechy w tym wieku uwielbiają tulić się do przyjaznych tkanin. Kocyki zwykle towarzyszą im przez wiele godzin każdego dnia. Ważne jest więc, aby nie podrażniały delikatnej skóry.

Zaleca się również upewnić, że przedmiot z danego rodzaju tkaniny będzie wystarczająco elastyczny. Zbyt sztywny kocyk nie zapewni dziecku pewnego okrycia. Aby dopasować model, który zachowa rozciągliwość nawet po wielu praniach, należy wybierać przedmioty wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Jaki materiał wybrać?

Wśród dostępnych akcesoriów dla niemowląt odnaleźć można kocyki wykonane z wielu tkanin. Do najbardziej polecanych należą polar minky, tkaniny bambusowe i bawełniane oraz włókna lniane. Pierwszy spośród wymienionych cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. Warto wiedzieć o tym, że chociaż jest to tkanina syntetyczna, zapewnia odpowiedni stopień oddychalności.

Kocyki bawełniane i wykonane z materiału minky doskonale sprawdzą się w czasie jesiennych i zimowych chłodów. To wspaniałe kocyki dla niemowląt do wózka. Latem warto zastanowić się nad zakupem modelu z włókien lnianych lub bambusowych. Te materiały zapewnią pociechom odpowiednią temperaturę ciała również w czasie upałów.

Na jaki kocyk warto się zdecydować?

Poszukując odpowiedniego kocyka dla dziecka, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar. Model do wózka lub nosidełka noworodków może mieć wymiary 65×75 cm. To z pewnością odpowiednie rozwiązanie w przypadku najmniejszych dzieci.

Opiekunowie poszukujący kocyka, który będzie wykorzystywany przez długi czas mogą od razu zdecydować się na model o wymiarach ok. 75×100 cm. Takie kocyki dla niemowląt mogą pozostać z dzieckiem nawet do 2. roku życia. Artykuły wykonane z wysokiej jakości materiałów z pewnością okażą się korzystnym rozwiązaniem.

Kocyki dla niemowląt dostępne są w ofercie Vege Home.

Kategorie