Najpopularniejsze odmiany pościeli bawełnianych

Szukasz idealnej pościeli bawełnianej, ale delikatnie przeraża cię to, w jak wielu wariantach ona występuje? Trzeba przyznać, że akurat bawełna ma mnóstwo specyficznych odmian, a każda z nich może ci zaoferować coś zupełnie innego. Każdej musisz więc przyjrzeć się z osobna. Pamiętaj, że pościel bawełniana ma spełniać wyłącznie twoje wymagania.

Bawełna satynowa i jej właściwości

Takim pierwszym i bardzo popularnym wyborem zwykle jest bawełna satynowa. Na pewno wiesz, czym się ona charakteryzuje. Jej główną, bardzo charakterystyczną cechą jest wyczuwalna śliskość materiału, który bywa tak gładki, że wręcz sam wysuwa się z rąk. Ma to i swoje plusy, i swoje minusy.

Z uwagi na tę śliskość i gładkość bawełna satynowa idealnie sprawdza się w okresie ciepłym i letnim, gdyż gwarantuje skórze przyjemne ochłodzenie. Jest na tyle cienka, że praktycznie jej nie czujesz, ale mimo tego wciąż możesz czymś się okryć. Minus? Satyna na pewno nie będzie dobrym wyborem na zimę. Nie zdoła cię porządnie ogrzać, tak więc nie zagwarantuje komfortu, jakiego oczekujesz.

Bawełna egipska i jej właściwości

Pościele bawełniane o satynowym wykończeniu jeszcze do niedawna uchodziły za produkty luksusowe, jednakże ich miejsce szybko zajęły pościele tworzone z bawełny egipskiej. One są absolutnym faworytem jeśli chodzi o jakość. Bawełna egipska to materiał typu premium, który sprosta najwyższym twoim wymaganiom, oferując ci połączenie wysokiej estetyki z niesamowitą wygodą.

Pościele z tego tworzywa są niestety dość drogie. Za jeden taki komplet musisz zapłacić przynajmniej dwieście złotych. Warto jednak rozważyć ten wariant. Bawełna egipska, z uwagi na swój ciasny splot, jest jednym z najtrwalszych naturalnych materiałów.

Kora bawełniana i jej właściwości

Jeżeli jednak to właśnie cena produktu interesuje cię najbardziej i to ona ma aktualnie największy wpływ na twoje decyzje, celuj w pościele wykonane z kory bawełnianej. Pościel bawełniana z kory również jest swego rodzaju klasykiem gatunku.

Prawdopodobnie już niejednokrotnie używałeś takich pościeli. Dawniej stosowano je bardzo często, bo były one łatwo dostępne i… tanie. Obecnie takie pościele bawełniane również można dostać w przystępnych cenach, nierzadko nieprzekraczających nawet pięćdziesięciu złotych.

Pościel dla dzieci znajdziesz w ofercie Vege Home.

Kategorie