Koszty energii – jak obniżyć?

Tym, co może bardzo mocno nadszarpnąć nasz budżet, są wysokie koszty gazu, wody, czy też prądu. Dlatego warto zrobić analizę w przypadku niepokojącego stanu naszych finansów i dogłębnie zastanowić się, co sprawia, że ostatni okres pochłonął tyle funduszy.

Koszty energii – jak sprawić by były one niższe

Powinniśmy zadbać o obniżanie kosztów energii, jeśli były one zbyt wysokie. Wpierw należy poobserwować, czy nasz aktualny dostawca nie zmienił czasem swojej oferty na bardziej niekorzystną i nas o tym nie poinformował. W każdej chwili mamy możliwość zmiany firmy, z którą mamy podpisaną umowę na inną – lepszą.

Ponadto, trzeba przemyśleć, które z urządzeń generują najwięcej energii. Jest to zwłaszcza istotne w kontekście biura większej firmy, która zazwyczaj powinna generować dużo strat w tym zakresie.

Oświetlenie oraz urządzenia

Coraz popularniejsze stają się w ostatnim czasie żarówki LED. To energooszczędne rozwiązania. Niestety, niektóre firmy wciąż stosują tradycyjne żarówki lub halogeny, które pochłaniają mnóstwo energii. Zmiana żarówek w biurze jest więc pierwszym krokiem do tego, by coś zmieniło się w firmie na plus. To samo dotyczy urządzeń takich jak skanery, czy drukarki. Są one bowiem regularnie wykorzystywane przez pracowników. Obniżanie kosztów energii powinno więc nastąpić poprzez wyłączanie takiego sprzętu po godzinach w sytuacji, gdy są zbędne.

Jak obliczyć zużycie prądu

Istotną kwestią jest też wiedza, jak obliczyć zużycie prądu. Obecnie w dobie postępu technologicznego i informatyzacji mamy dostęp do kalkulatora, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, jak to zrobić. Najpierw należy pomnożyć moc urządzenia przez czas użycia sprzętu, a następnie ilość kWh, która wyjdzie w rozwiązaniu, ma zostać pomnożona przez stawkę za energii. Wtedy otrzymamy informację na temat kosztu zużycia energii przez urządzenie.

Trienergy.com.pl

Jeżeli nie mamy pomysłu, jak zrobić to samemu, to warto zapoznać się z ofertą strony trienergy.com.pl. Jest to firma, z której regularnie korzystają klienci chcący zaradzić zbyt wysokim kosztom za energię. Trienergy.com.pl zajmuje się m.in. modernizacją układów zasilania, kompensacją mocy biernej, analizą kosztów zużycia, a także organizuje audyty energetyczne. Ponadto, w gestii tej firmy leży również proponowanie nowoczesnych rozwiązań energetycznych.

Kategorie