Ekogroszek z dobrego składu opału

Dzisiaj coraz częściej szuka się rozwiązań grzewczych, które będą tanie i będą przyjazne dla środowiska naturalnego. Ludzie ogrzewają więc swoje pomieszczenia gazem i prądem ale najtaniej wychodzi im palenie ekogroszkiem. Produkt jest bardzo wydajny, emituje bardzo mało spalin do środowiska, przez co jest przyjazny. Spalany jest w nowoczesnych piecach, które są kotłami prawie bezobsługowymi.

Jak produkuje się ekogroszek?

Producent ekogroszku wykupuje węgiel wprost z kopalni a następnie wypieka dany produkt w wielkich piecach. W wyniku takiej produkcji powstaje koks opałowy, który jest najczystszym produktem i przez to emituje do środowiska jak najmniej szkodliwych substancji. Dzięki temu ekogroszek uważany jest za paliwo ekologiczne. Sprzedawany ekogroszek hurt oferowany jest w workach po 25 kg lub luzem.Każdy producent ekogroszku dba by jego towar był jak najlepszej jakości. Dzisiaj istnieją sprzedawcy ekogroszku, którym trafiają się partie nie najlepszego produktu. Warto więc zawsze jest zwracać uwagę na parametru ekogroszku i na fakt, gdzie i za ile kupuje się towar. produkt tańszy nie zawsze oznacza lepszy.

Skład opalowy

Renomowane składy opałowe to miejsca gdzie ekogroszek hurt oferowany jest na jak najlepszych warunkach. Ceny koksu opałowego zmieniają się wraz z porami roku. Towar naprawdę dobry może spowodować duże oszczędności, ponieważ jego wysoka kaloryczność sprawia, że kupuje się go mniej. Wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w jakości ekogroszku hurtowego czy kupowanego w detalu są od razu zauważalne w procesach spalania w piecach. Bezobsługowe piece, które mają ustawione konkretne parametry, od razu pobierają więcej paliwa, gdy jest ono mało wydajne. Dlatego też zbyt niskie ceny koksu opałowego nie powinny kusić.

Detal i hurt ekogroszku

W składach opałowych swoje produkty w detalu i hurcie proponują producenci ekogroszku. Jest kilka odmian tego paliwa i przez to różnice występują również w cenach koksu opałowego. Różnice są dostrzegalne w wartościach kalorycznych danych produktów. Niektóre z nich są wysoko kaloryczne i nadają się do ogrzewania pomieszczeń gdy na dworze jest duży mróz a inne mogą być wykorzystywane przy nieco wyższych temperaturach.

Kategorie