Gdzie można umieścić piekarnik do zabudowy?

Żadna kuchnia nie może się obejść bez kilku podstawowych sprzętów. Wśród nich musi pojawić się oczywiście piekarnik, ale jeśli okaże się, że brakuje na niego miejsca, zamiast kupować ten wolnostojący, lepiej go zabudować i wtopić w pozostałe elementy wyposażenia. A jak to się robi?

Lokalizacja pod blatem

Zdecydowanie najczęściej piekarnik do zabudowy retro umieszcza się właśnie pod blatem. Bez dwóch zdań jest to świetna lokalizacja. Dzięki temu, że znajdzie się on bezpośrednio pod blatem, momentalnie wtopi się w cały komplet szafek i pozostanie niemalże niezauważalny. Idealnie skomponuje się wtedy z wnętrzami minimalistycznymi i skandynawskimi.

Nie jest to jednak rozwiązanie zupełnie idealne, ponieważ ma ono pewne wady. Jeżeli piekarnik do zabudowy retro zostanie umieszczony pod blatem, znajdzie się on dość nisko. Za każdym razem domownicy będą musieli się do niego schylać. Dla wysokich osób może być to problem.

Lokalizacja w kolumnie

Uznawana jest za najnowocześniejszą, dlatego zyskuje ostatnio na popularności. Wystarczy rzucić okiem na kuchnie pochodzące z najmodniejszych katalogów wnętrz, aby przekonać się, że piekarniki umieszczane w kolumnach są prawdziwym hitem i symbolem stylowości. Wyglądają bardzo nowocześnie, ale nie jest to ich jedyna zaleta.

Umieszczenie piekarnika do zabudowy retro w kolumnie jest rozwiązaniem i estetycznym, i bardzo funkcjonalnym. Tuż pod sprzętem pozostanie sporo miejsca na szafki bądź szuflady, a nad nim spokojnie można będzie zawiesić okap. Nikt nie będzie też musiał do niego się schylać. Zostanie on umieszczony na takiej wysokości, by każdy domownik miał do niego łatwy dostęp.

Lokalizacja na ścianie

Nietypowym i bardzo oryginalnym pomysłem będzie zawieszenie piekarnika bezpośrednio na ścianie. Taka instalacja wymaga jednak dobrego zaplanowania. Nie każdy piekarnik do zabudowy retro da się bowiem zawiesić na ścianie i nie każda firma poradzi sobie z jego późniejszym montażem.

Jest to jednak dobre rozwiązanie dla właścicielki niewielkich kuchni. Piekarniki przeznaczone do zawieszania na ścianie są małymi windami o wysuwanych spodach, które po przygotowaniu potrawy same zjeżdżają w dół. Można zawiesić je naprawdę wysoko, by zaoszczędzić trochę miejsca.

Piekarnik do zabudowy retro znajdziesz w ofercie Lofra.pl

Kategorie