Ciekawe poszewki na poduszki dekoracyjne

Dzisiaj w sklepach coraz częściej spotkamy różnego rodzaju poszewki na poduszki dekoracyjne. Będą on mogły być utrzymane w naprawdę przeróżnych stylach, niemniej jednak ciągle część z nich będzie dość podobna. Poniżej omówione zostaną właśnie te dość popularne, ale mimo to ciekawe poszewki na poduszki dekoracyjne oraz wyjaśnione zostanie, do czego w zasadzie to on pasują.

1) W stylu hinduskim

Popularne dzisiaj stają się różnego rodzaju poszewki na poduszki dekoracyjne inspirowane kulturą dalekiego wschodu. Mienią się on prawdziwą feerią barw, a dodatkowo występują tu świecące cekiny, brokatowe wstawki.

Co jakich wnętrz będą pasować takie poszewki dekoracyjne? Otóż na pewno nie do pokojów, gdzie jest już i tak dość sporo różnego rodzaju sprzętów i dekoracji. Ponadto powinien to być raczej styl kolonialny bądź jeden z dość chłodnych i surowych stylów jak np. skandynawski. Co więcej, jednak – taka poszewka pasuje tylko do osób, które kochają podróżować albo też fascynuje j kultura dalekiego wschodu.

2) Skórzana elegancja

Ciekawie również niewątpliwie prezentują się poduszki wykonane z prawdziwej bądź ekologicznej skóry. Często dodatkowo taka skóra jest delikatnie prążkowana lub stylizowana na skórkę węża.

Gdzie takie poszewki dekoracyjne najlepiej się sprawdzą? Otóż bez wątpienia będą to pomieszczenia w stylu kolonialnym albo też klasycznym. Co więcej, o takich poszewkach na poduszki dekoracyjnych można powiedzieć to, że znakomicie dodają klasy i pewnego mocnego charakteru.

3) Wyszywane, haftowane poszewki

One stanowią swego rodzaju powrót do tradycji i dzisiaj w domach są naprawdę często spotykane, ponieważ emanują pewną swojskością, nostalgią za dzieciństwem, rodzinnością i bezpieczeństwem. Co zatem naturalne – umieszczane są chętnie także w pokojach dziecięcych.

Jak w zasadzie się one prezentują? Takie najbardziej tradycyjne poszewki na poduszki dekoracyjne w stylu wiejskim wykonane są z grubego, bielonego płótna a na nich ręcznie haftowane są ludowe wzory, zwierzęta bądź kwiaty. Wiadomo jednak, że one będą naprawdę bardzo drogie. Dlatego dzisiaj w zasadzie coraz częściej spotkać możemy nieco tańszą, fabryczną wersję, na cieńszej bawełnie i fabrycznym hafcie, która jednak ciągle znakomicie się prezentuje.

Poszewki na poduszki dekoracyjne znajdziesz w ofercie Vege Home

Kategorie