Jakie funkcje pełni stół i krzesła?

Mogłoby się wydawać, że odpowiedź na pytanie z tytułu jest prosta. Stoły i krzesła to proste meble, które znajdują się w każdym domu. Nie powinny więc wzbudzać zbyt wielu zaskoczeń i kontrowersji. Mimo to odpowiedź na pytanie o to, do czego służą wcale nie jest jednoznaczna.

Do jedzenia

Stół z krzesłami do kuchni służy przede wszystkim do spożywania przy nim posiłków. Umożliwia przyjęcie przy nim właściwej postawy po to, by w spokoju zjeść posiłek. Meble z centrum krzeseł zapewniają wygodę i odpowiednie oparcie. Można, więc wyprostować się i swobodnie oprzeć. Dzięki temu człowiek skupia się wyłącznie na delektowaniu się smakiem. To najbardziej oczywiste zastosowanie, ale nie można go pomijać. Przy stole powinno się jeść wszystkie posiłki. Właśnie w tym celu został stworzony i zaprojektowany. Po to też ustawia się go w mieszkaniach, wszystkie inne funkcje to funkcje uboczne, które są dodatkami do głównego zastosowania.

Do nauki i pracy

Stoły i krzesła mogą być świetną alternatywą dla biurek i foteli obrotowych. Można przy nich usiąść, rozłożyć zeszyty, książki i notatki i w komfortowych warunkach pouczyć się. Na stole można też postawić komputer po to, by zająć się pracą lub grą dla rozrywki. W tym celu sprawdzi się też stół z krzesłami do kuchni. Jest on tak samo dobry jak stół stojący w jadalni lub pokoju dziennym. Ze wszystkich stołów korzysta się równie wygodnie. Ważniejsze są krzesła. Siedzisko powinno być dość miękkie, by dłuższe siedzenie na nim nie powodowało bólu kości ogonowej. Z kolei oparcie powinno być wysokie i stabilne tak, by stanowiło dobrą podporę. W centrum krzeseł bez trudu można znaleźć coś, co się sprawdzi.

Do spajania rodziny

To nieoczywisty argument, ale bardzo ważny. Każdy, kto mieszka z rodziną wie, jak ciężko jest wygospodarować czas na to, by go wspólnie spędzić. Wszyscy żyjemy w biegu. Nie mamy czasu dla siebie nawzajem. Nie mamy czasu na rozmowy i cieszenie się sobą. Siedząc wspólnie przy stole możemy ze sobą rozmawiać. Wymieniać się uwagami i w końcu zainteresować się najbliższymi. Przy stole można wspólnie jeść, rysować lub grać w gry planszowe. Pomysłów na zagospodarowanie wspólnego czasu jest wiele. Wystarczy tylko otworzyć umysł na możliwości.

Kategorie