Ręcznik z mikrofibry – to warto wiedzieć

Mikrofibra to materiał z którego powstają ściereczki kuchenne, rajstopy, bielizna czy dywaniki łazienkowe. Coraz częściej można spotkać się również z ręcznikami wykonanymi z wyżej wspomnianej i to właśnie im poświęcimy dzisiejszy artykuł.

Dlaczego ręcznik z mikrofibry jest wyjątkowy?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że ręczniki z mikrofibry są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku, co niewątpliwie zwiększa komfort ich użytkowania. Ponadto, w łatwy sposób dostosowują się do kształtu ciała, dzięki czemu dokładnie można wytrzeć nimi każdy jego zakamarek. Ręcznik mikrofibra pozwala na zabezpieczenie ciała przed utratą ciepła, w związku z czym nawet wyjście spod prysznica do nieogrzanej łazienki nie będzie stanowiło większego problemu. Jedną z ważniejszych kwestii jest również to, że ręcznik z mikrofibry jest trwały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu można go często brać nie ryzykując przy tym, że ulegnie on zniszczeniu. Kolejna ważne kwestia to to, że ręcznik mikrofibra można złożyć do niewielkich rozmiarów, w związku z czym z łatwością zmieści się w bagażu i nie będzie zajmował przy tym dużo miejsca. Tego typu ręcznik przepuszcza powietrze i tym samym zapewnia skórze oddech. Jest przyjazny alergikom, a wszystko przez wzgląd na to, że nie powoduje alergii.

Czy ręcznik z mikrofibry wchłania wodę?

Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Okazuje się, że wchłania on nawet siedem razy więcej wody niż sam waży. Należy jednak pamiętać o tym, że jeżeli nie będzie on poddawany należytej pielęgnacji, utraci swoje właściwości do absorbowania dużej ilości wody.

Jaki wybrać ręcznik z mikrofibry?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji i upodobań. Na rynku dostępne są ręczniki z mikrofibry płaskiej, frotte pluszowe, z mikrofibry frotte pętelkowej, ręczniki z hybrydowej mikrofibry frotte oraz te z mikrofibry polarowej frotte. Każdy z wyżej wspomnianych odznacza się innymi właściwościami, nie mniej jednak jedna kwestia jest wspólna dla wszystkich. Każdy z nich jest szybkoschnący.

Jak dbać o ręczniki z mikrofibry?

Aby ręczniki z mikrofibry utrzymywały swoje właściwości, koniecznym jest pranie ich zgodnie z zaleceniami producenta. W innym wypadku mogą na stałe utracić swoje wyjątkowe właściwości do absorbowania wody oraz szybkiego wysychania.

Kategorie