Lampa vintage do modnego wnętrza – najciekawsze propozycje

Styl retro cieszy się ogromną popularnością w modnych aktualnie aranżacjach wnętrz. Jednym z najważniejszych aspektów funkcjonalnego i estetycznego wystroju jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Osoby poszukujące lamp retro odnajdą wiele ciekawych propozycji, które doskonale podkreślą charakter wnętrz w takim stylu. Jakie wyjątkowe rozwiązania można tu odnaleźć i która lampa vintage okaże się dobrym wyborem?

Lampa retro – modne rozwiązania do różnych wnętrz

Lampy w tym stylu doskonale sprawdzają się w salonach i sypialniach. Warto pamiętać, aby oświetlenie w takich pomieszczeniach było dopasowane do zapotrzebowania domowników. Należy umieścić tutaj główne oświetlenie sufitowe oraz lampy rozjaśniające punktowo pożądane elementy pokoju. Żyrandol retro w takich pomieszczeniach powinien emitować światło, które umożliwia dostrzeżenie wszystkich szczegółów w pomieszczeniu, a zarazem nie utrudnia domownikom zaznania relaksu. W tej kategorii odnaleźć można wiele atrakcyjnych wizualnie rozwiązań. Żyrandole retro często posiadają szklane klosze w kulistych formach lub kształtach przypominających kwiaty. Chętnie wybierane są tutaj również modele z przydymionego szkła, w których warto umieścić żarówki dające światło o ciepłej temperaturze barwowej. Wiele produktów w kategorii żyrandol retro posiada również materiałowe abażury. Mogą to być akcesoria w jednolitych, stonowanych barwach lub z kolorowymi geometrycznymi wzorami.

Lampy vintage w funkcjonalnej przestrzeni

Zarówno w salonach, jak i sypialniach warto zadbać o dodatkowe źródło światła, które umożliwi relaks z książką lub oświetli strefę, w której spędza się czas w rodzinnym gronie. W tej roli doskonale sprawdzi się stojąca lampa retro. Wśród najczęściej wybieranych elementów pojawiają się egzemplarze z abażurami wyposażonymi w charakterystyczne frędzle. Lampy podłogowe mogą posiadać również witrażowe szklane klosze lub proste, metalowe osłony na żarówkę. W części jadalnianej salonu korzystnym rozwiązaniem będzie stołowa lampa vintage w podobnej stylistyce. Choć oświetlenie naścienne kojarzone jest głównie z nowoczesnymi wnętrzami, wśród kinkietów również odnaleźć można modele dopasowane do takiej stylistyki. Akcesoria przypominające niewielkie latarnie i posiadające eleganckie abażury, umożliwią stworzenie wyjątkowego nastroju w modnie urządzonym pomieszczeniu.

Kategorie