Czy żyrandole są jeszcze modne?

W starszego typu mieszkaniach często można zaobserwować żyrandol w roli centralnego źródła światła. Jest on jednym z najbardziej popularnych i tradycyjnych rozwiązań, dość wygodnych niezależnie od tego, jak duży jest pokój. Niekiedy zamiast typowych żyrandoli stosowane są stylowe lampy sufitowe o mniejszym rozmiarze i mniejszym zasięgu.

Moda na stylowe żyrandole do salonu

Obecnie żyrandol nie pojawia się w każdym z pomieszczeń – jeśli jest stosowany, to raczej w tych większych, bardziej przestronnych wnętrzach takich jak jadalnia, bawialnia czy salon. Duży obszar pokoju nie wiąże się z uzyskaniem efektu przeładowania rozmiarem żyrandola. W celu dostatecznie silnego oświetlenia całości wnętrza stosuje się stylowe żyrandole do salonu czy sali użytkowej – z wieloma żarówkami, mniejszymi lampami i oczywiście możliwością regulacji. Takie oświetlenie może się sprawdzić, jeśli styl pokoju jest odpowiedni. Niekiedy daje to naprawdę świetne efekty.

Stylowy żyrandol do salonu dobrze prezentuje się we wnętrzach bogato dekorowanych, w których cechą charakterystyczną jest przepych. Pomieszczenia są duże, mają wiele innych elementów ozdobnych i nierzadko poza głównym źródłem światła posiadają też mniejsze w kącikach przeznaczonych do konkretnych celów. Ma to sens w przypadku za słabego oświetlenia górnego lub w sytuacji, gdy nie zawsze się go używa w związku z oszczędnością. Dobrze wygląda, jeśli całość oświetlenia utrzymana jest w podobnym stylu.

Jaki żyrandol należy wybrać?

Oświetlenie będzie dobrze współgrało z resztą wystroju, jeśli elementy dekoracyjne wszystkich ozdób czy umeblowania będą ze sobą współgrały. Stylowy żyrandol do salonu może być podobny do mniejszych lamp obecnych w pozostałych pomieszczeniach. Sprawia to wrażenie konsekwencji i jest czynnikiem pozytywnie wyróżniającym mieszkanie. Dodatki powinny być utrzymane w podobnym stylu począwszy od przedpokoju, a skończywszy na pomieszczeniach należących do poszczególnych domowników.

Dostępne w sprzedaży stylowe lampy sufitowe różnią się między sobą na tyle, że nie trzeba decydować się od razu na żyrandol – można nabyć po prostu bardziej dekoracyjną lampę. Duży wybór zapewnia szczególnie wymagającym osobom możliwość doprecyzowania wszystkich interesujących je aspektów. Możliwe jest także zamówienie określonego modelu żyrandola czy lampy ściśle według wymagań. Taki egzemplarz naturalnie będzie droższy, ale tylko w ten sposób można wejść w posiadanie nietypowych opraw oświetleniowych.

Kategorie