Odkryj wyjątkowe lampy stojące i dopasuj je do swoich potrzeb

Zakup lampy podłogowej przestaje być prostym zadaniem w tym samym momencie, w którym uświadamiamy sobie, że nie interesuje nas wcale jakiekolwiek rozwiązanie. Gdy zaczynamy rozumieć, jak ważny jest nie tylko jej ciekawy wygląd, ale i funkcjonalność, nabieramy wątpliwości, czy uda nam się znaleźć idealne rozwiązanie.

Lampy podłogowe – najczęstsze różnice

Eleganckie lampy stojące są sprzedawane w coraz większej liczbie. Dla nikogo z nas nie powinno być więc zaskoczeniem to, że także liczba różnic pomiędzy ich kolejnymi modelami okazuje się systematycznie rosnąć. Chcąc je poznać, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich design. W sprzedaży nadal dominują modele określane mianem klasycznych. Bez problemu znajdziemy jednak również lampy w stylu retro, glamour, a nawet podłogowe lampy industrialne. Design to ważny czynnik różnicujący. Z całą pewnością jednak nie jest on jedynym, z którego istnienia powinniśmy zdawać sobie sprawę. Warto więc zwrócić uwagę choćby na to, że lampy stojące są coraz częściej sprzedawane z dodatkowym wyposażeniem. Normą są już modele z gazetnikiem świetnie sprawdzające się w salonach. Z coraz większą życzliwością przyglądamy się jednak również eleganckim lampom stojącym wyposażonym w stolik – idealnym do sypialni.

Lampy podłogowe – jak dopasować je do konkretnego pomieszczenia?

Wiedza na temat tego, z jak wieloma różnicami mamy do czynienia w odniesieniu do lamp stojących jest przydatna. Dokonanie trafnego wyboru stanie się jednak łatwiejsze także wtedy, gdy poznamy te ich cechy, które będą uzasadniać umieszczenie ich w konkretnym pomieszczeniu. Jeśli szukamy lampy salonowej, najlepszą opcją z pewnością okaże się klasyczna lampa podłogowa. Ta umożliwia oświetlenie stolika kawowego, sofy albo fotela, nie dominuje przy tym nad pomieszczeniem i nie narzuca konkretnej stylistyki. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wtedy, gdy zależy nam na lampie sypialnianej. Powinna być ona wcale nie mniej funkcjonalna niż model salonowy. Nie można jednak zapominać o roli, jaką ma do odegrania jako narzędzie, dzięki któremu można budować wyjątkowy nastrój w tym pomieszczeniu. Tu szczególnie przydatne może okazać się ruchome ramie lampy, dzięki któremu można doświetlić szafę albo komodę.

Kategorie