Ochrona skóry dłoni przed wpływem szkodliwych czynników

Codzienna praca w zawodach medycznych niesie za sobą wiele ryzyka. Jednym z nich są z pewnością sytuacje, w których może dojść do bezpośredniego przekazania przez pacjenta wirusów lub drobnoustrojów. Z tego też powodu wszelkie osoby pracujące w tej branży wiedzą, że należy zabezpieczać się w każdy możliwy sposób przed zaistnieniem takich sytuacji.

Ochrona dłoni przede wszystkim

Najbardziej eksploatowanym w codziennym życiu elementem organizmu są z pewnością dłonie. Praktycznie ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek czynność, w której nie brałyby one udziału. Każde działanie manualne wymaga ich wykorzystania i nie inaczej jest również w czasie pracy szeroko rozumianej służby zdrowia.

Oznacza to więc jedno – dłonie trzeba zabezpieczać. Po krótkiej chwili namysłu każdy odpowie, że najprostszym sposobem jest korzystanie ze specjalnych rękawiczek. Warto zauważyć w tym momencie, że fachowo określa się je jako rękawiczki nitrylowe.

Taniość i skuteczność

Myliłby się jednakże ten, kto twierdziłby, że zabezpieczanie dłoni medyków wiąże się z wielkimi kosztami. Jest wręcz przeciwnie – koszt zakupu rękawiczek nitrylowych w zestawieniu ze skutecznością ochrony jaki zapewniają jest bardzo niewielki. Jednostkowa cena zakupu pojedynczej rękawiczki nitrylowej wynosi bowiem raptem kilkanaście groszy.

Oczywiście w szpitalach i innych placówkach ochrony zdrowia ilość zużywanych rękawiczek nitrylowych jest ogromna, jednakże w przeliczeniu na pojedynczego pracownika wciąż jest to koszt niewielki w stosunku do efektu, jaki jest uzyskiwany. Tym bardziej, że w przypadku hurtowych ilości tego produktu jego cena jest jeszcze niższa, niż w przypadku zakupu detalicznego.

Długa lista zalet rękawiczek nitrylowych

Mówiąc o walorach, jakimi charakteryzują się rękawiczki nitrylowe należy przede wszystkim wspomnieć o ich elastyczności. Dzięki takiej właściwości rękawiczek nitrylowych mogą one być zakładane nawet na największe dłonie użytkownika, bez obaw o to, że przy tej czynności dojdzie do ich pęknięcia. Oprócz elastyczności cechuje je bowiem także wysoka wytrzymałość materiału.

Dzięki takim właściwościom rękawiczki zapewniają maksymalną ochronę skóry dłoni, ściśle przylegając do niej na całej jej powierzchni. Wskutek tego dłoń dokładnie pokryta płaszczyzną rękawiczek jest doskonale zabezpieczana przed dopływem chorobliwych drobnoustrojów z zewnątrz.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

Kategorie