Piękne i błyszczące podłogi

Urządzając czy remontując dom i mieszkanie wiele osób zastanawia się, jak wykończyć podłogi, aby były trwałe oraz elegancko wyglądały. Płytki czy panele są dosyć drogie, a ich tańsze odpowiedniki nie są aż tak estetyczne i szybko się ścierają. Alternatywą jest linoleum, które przy odpowiednim montażu może być wygodnym i eleganckim sposobem na wykończenie podłogi.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się linoleum?

Kiedyś linoleum było uznawane głównie jako alternatywa dla płytek w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności takich jak łazienki i kuchnie. Aktualnie przygotowane zostały różne wzory, które nadają się do instalacji właściwie w każdym pomieszczeniu w domu. Linoleum jest wodoodporne, a odpowiednio pielęgnowane się nie ściera. Dzięki temu przez wiele lat można cieszyć się pięknymi podłogami. Wystarczy pielęgnować, stosować nabłyszczacz do linoleum aby podłogi były naprawdę zachwycające.

W jaki sposób pielęgnować ten rodzaj podłogi?

Ze względu na fakt, że linoleum jest wodoodporne jego czyszczenie jest szczególnie łatwe. Do mycia można użyć klasycznego płynu do mycia podłóg. Nie trzeba się martwić, aby mop był prawie suchy – w przeciwieństwie do paneli, linoleum nie nasiąka wodą. Po umyciu koniecznie trzeba wykorzystać specjalny Nabłyszczacz do linoleum – dzięki niemu podłoga nabierze zachwycającego i eleganckiego blasku. Nie będzie się różniło wizualnie od płytek czy paneli, a jednocześnie nie będzie się ścierało i będzie odporne na wilgoć, a dodatkowo jest znacznie tańsze.

Czy linoleum to jedynie relikt minionej epoki?

Wielu ludzi uznaje linoleum za relikt epoki PRL-u. Prawda jest jednak taka, że aktualnie wraca ono do łask – można je dopasować do wnętrz w każdym stylu. Z linoleum o jednym wzorze znanym z minionej epoki łączy je jedynie nazwa. Nawet sposób montażu został od tamtego czasu znacznie udoskonalony. Dzięki temu, że wraca moda na stylizacje wnętrza inspirowane PRL-em można wykorzystywać rozwiązania wygodne i funkcjonalne. Połączone z nowoczesną stylistyką są wspaniałymi alternatywami dla innych materiałów.

Kategorie