Niezawodne pomysły na malowanie ścian

Malowanie to sposób, którym można naprawdę odmienić każde wnętrze. Warto zdać sobie z tego sprawę i już dzisiaj zaplanować odświeżenie sypialni, salonu lub kuchni. Pomysły na malowanie ścian, z którymi warto się zapoznać, pozwolą wyczarować wspaniałe aranżacje w każdym wnętrzu.

Niezawodne pomysły na malowanie ścian w domu

Jest naprawdę sporo pomysłów na to, jak atrakcyjnie pomalować ścianę, aby pomieszczenie wyglądało lepiej. Można zastosować specjalny wałek do nakładania wzorków na ścianę, dzięki czemu uzyskuje się efekt retro. Można też pomalować ścianę do połowy, tworząc w ten sposób lamperię, tak kojarzącą się z poprzednimi dekadami. To jeden z modnych sposobów na aranżacje, z którego bardzo często korzystają rodzice malujący pokój dziecka. Intrygującym pomysłem jest również pomalowanie jednej ze ściany na kontrastujący kolor. Dzięki temu stworzy się idealne tło do wyeksponowania mebli, a także dodatków. W ten sposób łatwo wyczarować zupełnie nową aranżację w pomieszczeniu, a jeżeli ktoś boi się mocnych i nasyconych barw, jednak z drugiej strony chciałby ich trochę we własnym domu, eksperyment może naprawdę się udać.

Inspiracje i Pomysły na malowanie ścian

Jeżeli brakuje pomysłów na to, jak ciekawie ozdobić wnętrze za pomocą farb, zawsze można sięgnąć po gotowe rozwiązania z internetu lub gazet wnętrzarskich. To właśnie tam bardzo często można znaleźć sporo inspiracji, które łatwo przenieść do własnego wnętrza. Ostatnio dosyć często wykorzystywanym pomysłem jest na przykład namalowanie bardzo dużego okręgu i pomalowanie go kontrastującym kolorem. W taki sposób ozdabia się często ściany za łóżkiem. Wtedy zagłówek łóżka bardzo ładnie wygląda na tle takiej prostej, ale jednocześnie bardzo efektownej dekoracji. Niektóre rozwiązania są bowiem minimalistyczne, ale z drugiej strony niezwykle gustowne. Wprowadzają do wnętrza harmonię i ład, a ich zastosowanie wcale nie wymaga dużych umiejętności artystycznych czy wielkich nakładów finansowych. Jednym z rozwiązań w tym stylu jest właśnie namalowanie sporych rozmiarów okręgu.

Kategorie