3 rodzaje poduszek dla alergika

Wszyscy alergicy powinni skupić się na tym, by przygotować dla siebie właściwe miejsce do spania. Zwykłe pościele, wykonane ze standardowych materiałów mogą pogłębiać objawy uczulenia, dlatego lepiej z nich zrezygnować. Alternatywą dla nich są pościele dla alergików, czyli m.in. poduszki antyalergiczne.

Poduszki hipoalergiczne

Nazywane są również poduszkami hypoalergicznymi. Wykonuje się je z dość standardowych materiałów, zwracając jednak uwagę na to, by nie powodowały one alergii. Sprawdzają się jako pościel profilaktyczna, która ma za zadanie zapobiegać rozwojom uczuleń. Świetne dla dzieci i osób starszych.

Poduszki hipoalergiczne są przeznaczone do użytku codziennego. Co prawda nie mają jakichś wyjątkowych właściwości, ale na pewno dobrze poradzą sobie z lekkimi alergiami. Ich dodatkowymi zaletami są: niska cena i łatwa dostępność. Na ten moment w każdym sklepie można je kupić.

Poduszki antyalergiczne

Produkowane są z materiałów, które świetnie radzą sobie ze zwalczaniem alergenów i hamowaniem ich działania. Zapobiegają namnażaniu się bakterii i potrafią wstrzymywać rozwój nowych roztoczy. Najczęściej tworzy się je z materiałów syntetycznych, które często wzbogacane są ochronnymi substancjami.

Antyalergiczne poduszki dedykowane są użytkownikom, u których zdiagnozowano już alergię o umiarkowanym stadium. Są nieco droższe od poduszek hipoalergicznych – ich ceny mogą wynosić od kilkudziesięciu do stu złotych. Charakteryzują się jednak lepszą wytrzymałością, dlatego zwykle służą swoim użytkownikom znacznie dłużej.

Poduszki antyroztoczowe

Istnieje też typ alergii, w którym alergik jest uczulony tylko i wyłącznie na roztocza. W takim przypadku zaleca się stosowanie pościeli na roztocza, nazywanych również pościelami przeciwroztoczowymi. Hamują one rozwój i działanie alergenów występujących w kurzu. Wstrzymują namnażanie się roztoczy, dzięki czemu w sypialni jest ich mniej.

Spośród wszystkich rodzajów poduszek antyalergicznych to właśnie te antyroztoczowe są najdroższe. Na ogół kosztują przynajmniej sto złotych, jednak ich ceny bywają znacznie wyższe i mogą osiągać wartość nawet kilkuset złotych. Osoba, u której zdiagnozowano alergię na roztocza, powinna jednak w coś takiego zainwestować.

Poduszki antyalergiczne znajdziesz w ofercie Vege Home.

Kategorie