poduszki antystresowe

Czy poduszki antystresowe są wygodne?

Sen jest bardzo ważną częścią życia – jeśli jest niewłaściwy i brakuje go, to niestety mocno przekłada się na ogólny stan zdrowia, a w połączeniu ze stresującym stylem życia może mieć bardzo przykre konsekwencje dla organizmu. Warto więc wybrać poduszkę, która choć trochę zminimalizuje skutki stresu i pozwoli wygodnie spać. Czy jednak poduszki antystresowe są wygodne?

Właściwe podparcie odcinka szyjnego

Poduszki antystresowe zapewniają właściwe podparcie pod odcinek szyjny kręgosłupa dzięki swojej strukturze oraz mnogości rozmiarów, dzięki którym łatwo dopasować je do swoich upodobań i wymagań zdrowotnych.

Właściwe podparcie odcinka szyjnego to jednak nie tylko kwestia wygody, ale i zdrowia – zwyrodnienia na tym odcinku powodują nie tylko dalsze problemy z kręgosłupem, ale także bóle głowy, utrudniające normalne funkcjonowanie.

Wypełnienie wygodne do prania

Poduszki antystresowe wypełnione są poliestrowymi kuleczkami, co zapewni wygodę i dopasowanie się do naturalnej pozycji przyjmowanej w trakcie snu. To jednak nie koniec zalet takich poduszek, bowiem tego typu wypełnienie pozwala na łatwe pranie bez obaw o zniszczenie poduszki – nie będzie się ono zbrylało pod wpływem wilgoci.

Tego typu wypełnienie pozwala także na oszczędność – poduszka będzie pełniła swoje funkcje przez lata, nie zepsuje się w tym czasie i nie straci właściwości antystresowych. Nie wymaga także specjalnych środków do prania oraz trybów w pralce i suszarce. Dzięki temu można mówić, że użytkowanie poduszek antystresowych jest wygodne na każdym polu – użytkowania i utrzymania czystości.

Warstwa wierzchnia miła i skuteczna

Czasem wydaje się, że powierzchnia poduszek antystresowych, składająca się z włókien węglowych, może być niewygodna i nieprzyjemna w użytkowaniu. Nic bardziej mylnego – włókna węglowe pełnią swoje funkcje w eliminacji napięcia elektrostatycznego, ale poza tym są niewyczuwalne.

Włókna węglowe to także tylko część warstwy wierzchniej poduszki antystresowej, która poza tym składa się także z innych elementów – zwykłej tkaniny. Warto w tym przypadku wybierać poduszki z tkanin naturalnych lub mikrofibry, które łatwo przepuszczają powietrze (poduszka utrzymuje swoją puchatość i wysycha z potu) i są miłe w dotyku.

Kategorie