Ciepłe koce pledy z lnu – czy warto?

Na półkach sklepowych coraz częściej można spotkać modne koce, pledy i narzuty lniane, które cenione są za oryginalny design. Z niniejszego artykułu dowiedzą się państwo, czy warto postawić na pledy na łóżko lniane i jakie są ich największe atuty.

Co trzeba wiedzieć?

Len, to naturalny materiał, który zapewnia dużą przewiewność i doskonałe parametry jeżeli chodzi o wentylację. Skóra przykryta lnianym pledem może swobodnie oddychać, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort podczas snu. Koce pledy lniane doskonale izolują ciepło, dlatego też poranna drzemka pod lnianym nakryciem na pewno jest bardzo zdrowa i przyjemna.

Czy warto?

Pledy na łóżko z lnu niestety nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Pamiętać należy również o tym, że len nie jest tak bardzo przyjemny w dotyku, jak ciepłe koce bawełniane lub wełniane. Największym zainteresowaniem cieszą się lniane i beżowe koce pledy, które bez problemu można prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku barwionego lnu. W tym konkretnym przypadku najlepiej ciepłe koce wyprać w temperaturze 40 stopni Celsjusza.

Jakie koce są obecnie w modzie?

Jak wspomniano powyżej najbezpieczniejszym wyborem są zawsze białe i beżowe pledy lniane, które pasować będą do nowoczesnych i klasycznych aranżacji wnętrz. Eleganckie pledy lniane to idealne połączenie funkcji użytkowych i dekoracyjnych. Bardzo modne są także pledy z lnu w ciepłym niebiesko-zielonym kolorze, które doskonale pasować będą do salonu w stylu rustykalnym. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które chcą stworzyć ciepłą i relaksującą atmosferę w domu. Rekordy sprzedaży biją pledy z dekoracyjnymi frędzlami, które doskonale komponować będą się z lnianymi poduszkami.

Gdzie kupić pledy lniane?

Największy wybór lnianych pledów jest oczywiście w sklepach internetowych, które mogą pochwalić się nie tylko największą ofertą, ale również najkorzystniejszymi cenami. Wysokiej jakości pledy można kupić już od 300 zł. Pamiętać należy jedynie o tym, aby dokonać zakupów wyłącznie w sprawdzonych sklepach online, które mogą pochwalić się dobrą opinią i wieloma zadowolonymi klientami.

Kategorie