Jaką kołdrę do spania wybrać?

Problemy ze snem dotykają coraz więcej osób. Stres, zmęczenie, niewygodny materac – to tylko kilka z wielu możliwych przyczyn problemów z zasypianiem. Chcąc dobrze się wysypiać, warto zadbać o odpowiednie urządzenie sypialni. Liczy się nie tylko wygodne łóżko, ale także mniejsze akcesoria, jak poduszka czy kołdra. Jaką kołdrę do spania najlepiej wybrać, by cieszyć się spokojnym, bezpiecznym snem?

Co powoduje problemy z zasypianiem?

Bezsenność może mieć różne podłoże. Czasem jej przyczyną jest szybkie tempo życia. Stres i zmęczenie często powodują kłopoty z zasypianiem czy zaburzenia snu. Dlatego przed położeniem się do łóżka warto odłożyć na bok telefon, wyłączyć telewizję – zapewnić sobie choćby godzinny relaks w wannie albo z książką, żeby skutecznie się wyciszyć. Inne możliwe przyczyny bezsenności to niewygodny, słabej jakości materac albo źle dopasowana pościel: poduszka, która nie zapewnia odpowiedniego oparcia albo kołdra, która powoduje przegrzewanie się. Lekki dyskomfort wystarczy, żeby kilkukrotnie wybudzić się w nocy.

Kołdra – ważny element wyposażenia sypialni

Urządzając sypialnie sprzyjającą udanemu nocnemu wypoczynkowi, trzeba pamiętać o kołdrze. Źle dopasowana skutecznie obniży komfort snu.Bardzo ważne, aby kołdra miała właściwy rozmiar – sklepy oferują kołdry dziecięce, do łóżek pojedynczych i podwójnych. Inne ważne kryterium to materiał, z którego została wykonana. Musi chronić przed chłodem, ale nie powinien blokować przepływu powietrza, bo będzie powodował uczucie duszności, a to jeden z częstych powodów zakłóceń snu.

Dlaczego warto postawić na kołdrę naturalną?

Sklepy z tekstyliami do sypialni oferują kołdry naturalne i syntetyczne. Te pierwsze mają tę zaletę, że przepuszczają powietrze, a więc nie powodują przegrzewania się i nie sprzyjają poceniu się. Są przyjemne w dotyku, bezpieczne dla skóry. W sklepach można dostać kołdry naturalne w wersji letniej i zimowej, dzięki czemu z powodzeniem można ich używać przez cały rok.Kołder syntetycznych lepiej unikać. Nawet te cienkie powodują uczucie przegrzania – sztuczny materiał nie przepuszcza bowiem powietrza. W efekcie człowiek przegrzewa się, poci, szybko mogą pojawić się także problemy skórne.

Kołdry naturalne dostępne są w ofercie vegehome.pl.

Kategorie