O czym należy pamiętać wybierając poduszki antyalergiczne?

Alergia to choroba XXI wieku. Zmaga się z nią bardzo wiele osób. Warto zadbać, by w warunkach domowych jak najbardziej ograniczyć kontakt z rzeczami, które mogą przyczynić się do powstawania alergii. Jak wybrać poduszkę dla alergika, by sprzyjała odpoczynkowi?

Zalety poduszek antyalergicznych

Poduszka antyalergiczna musi być łatwa do utrzymania w czystości. Jednym z najważniejszych elementów zdrowej pościeli dla alergików jest możliwość częstego prania. Ważna jest również duża wytrzymałość pościeli, która pozwala na pranie w temperaturze powyżej 60 º C. Tylko wysokie temperatury usuną wszelkie zanieczyszczenia, grzyby, bakterie czy roztocza.

Poduszka antyalergiczna musi również mieć wypełnienie, które po praniu nie będzie zdeformowane. Poduszka musi zachować swój kształt, miękkość i puszystość.

Wypełnienie bambusowe

Poduszka antyalergiczna, której wypełnienie stanowi bambus, a dokładniej włókno bambusowe, to idealny pomysł dla osób ze skłonnościami do alergii. Bambus jest miękki, elastyczny, dobrze odprowadza wilgoć.

Duża zaletą bambusa są jego właściwości antystatyczne, czyli umiejętność odpychania kurzu, który gromadzi się w poduszce. Jest to również poduszka oddychając, dzięki czemu nie będzie w niej gromadziła się wilgoć.

Poduszka antyalergiczna bambusowa jest trwała i świetnie poradzi sobie z częstszym czyszczeniem. Wybierając poduszkę antyalergiczna należy również zwrócić uwagę na materiał obszycia, który również musi przepuszczać powietrze.

Wypełnienie silikonowe

Specjalne kulki sylikonowe, które znajdziemy w poduszkach antyalergicznych, są trwałe i zapewniają niebywały komfort snu.

Zaletą poduszek sylikonowych jest ich sprężystość i duża wytrzymałość. Nawet po częstym praniu zachowają naturalny kształt, miękkość i elegancki wygląd. Są to poduszki, które warte są polecenia ze względu na ich właściwości.

Poduszki antyalergiczne mogą być również wypełnione włóknami sylikonowymi. Różnica polega na tym, że są to włókna, które są tak uformowane, by między nimi tworzyły się kanaliki powietrzne. To właśnie tam gromadzi się powietrze, które sprawia, że są to poduszki wyjątkowo sprężyste i miękkie.

Wybierając poduszkę antyalergiczna warto poświęcić temu trochę czasu i uwagi. To dzięki idealnie dobranej poduszce sen będzie zdrowy i spokojny.

Poduszka antyalergiczna dostępna jest w ofercie Vege Home.

Kategorie