Balustrady całoszklane – wady i zalety

Wybranie odpowiednich balustrad balkonowych to naprawdę bardzo trudne zadanie. Trzeba w tym wypadku znaleźć odpowiednie połączenie w zakresie estetyki i praktyczności. Jak pod tym względem wypadają ostatnimi czasy bardzo popularne balustrady całoszklane? Jakie są ich zalety, lecz również wady?

Najważniejsze zalety balustrad całoszklanych

Od czego należy rozpocząć analizę balustrad całoszklanych? Rzecz jasna od tego, co powinno zwrócić na nie uwagę podczas zakupu. Jakie są więc najważniejsze korzyści, które towarzyszą ich użytkowaniu?W pierwszej kolejności warto tu zwrócić uwagę na rzecz nieoczywistą, czyli na bezpieczeństwo. Jak się bowiem okazuje tego typu balustrady, choć wykonane są ze szkła i przez to mogą wzbudzać pewien niepokój, cechują się tak naprawdę niezwykłą wytrzymałością. Jest to bowiem szkło hartowane, które cechuje się naprawdę ogromną wytrzymałością przed zniszczeniem.Kolejną bardzo dużą zaletą jest to, że takie balustrady naprawdę rewelacyjnie się prezentują. Są one bardzo nowoczesne, a jednocześnie minimalistyczne, więc świetnie sprawdzą się w nowych aranżacjach odbiegających stylem od utartych schematów.Nie da się również nie zauważyć tego, że taki balustrady to również ogromna uniwersalność. Szklana tafla pasuje rewelacyjnie do każdego stylu aranżacji pomieszczenia, więc można jej używać w wielu wariantach.

Czy balustrady całoszklane mają jakieś wady?

Choć zalety takich balustrad są naprawdę imponujące i mogą skusić do zakupu niejednego sceptyka, to jednak warto przed zakupem przeanalizować również to, jakie są ich wady i niedociągnięcia. Z jakimi zatem minusami trzeba się liczyć w przypadku takich całoszklanych balustrad?Przede wszystkim trzeba tu zwrócić uwagę na cenę, która jest zdecydowanie jedną z najwyższych na rynku. Jak wynika z analiz specjalistów, tego typu modele są często droższe nawet od balustrad zrobionych z drewna.Kolejną bardzo dużą niedogodnością związaną z zakupem takiego rodzaju balustrad jest spora trudność z utrzymaniem ich w odpowiedniej czystości. To prawda, są to naprawdę piękne balustrady, lecz jednocześnie bardzo szybko się brudzące. Wystarczy chwila nieuwagi, a ilość zabrudzenia, różnych odcisków palców czy też zwykłego kurzu będzie tak duża, że zaburzy całą piękną estetykę. Najlepiej takie balustrady myć nawet co kilka dni.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Kategorie