Nowoczesne rozwiązania w domu

Odpowiedni wystrój wnętrz ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców. Dom powinien być miejscem, w którym każdy jego mieszkaniec będzie czuł się dobrze. Zastosowanie różnych nowoczesnych rozwiązań niejednokrotnie nadaje wnętrzu oryginalności.

Futurystyczne dodatki podnoszą wartość domu

Często zdarza się, że domy wystawione na sprzedaż różnią się znacznie ceną pomimo bardzo zbliżonego metrażu. Dzieje się tak za sprawą odpowiedniej aranżacji wnętrza. Dobrze dobrane elementy wykończenia mogą znacznie podnieść cenę całego domu.

Poręcze ze szkła to coraz chętniej wybierane rozwiązanie w domach jednorodzinnych. Dawniej rozwiązanie to było kojarzone głównie z placówkami publicznymi. Obecnie zastosowanie szkła w formie balustrady cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To niecodzienne rozwiązanie nadaje wnętrzu przestronności.

Prawidłowy montaż poręczy szklanych

Balustrady całoszklane to z pewnością jedno z bardziej efektownych rozwiązań w domach. Imponujący wygląd i duża wytrzymałość to tylko nieliczne z zalet takiego rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że kluczowe dla bezpieczeństwa użytkowania jest prawidłowe zamontowanie balustrady.

Szkło w balustradach mocowane może być metodą liniową lub punktową. Ta pierwsza polega na umieszczeniu tafli szkła w uszczelce znajdującej się na dole. Listwa w której umiejscowione jest szkło może zostać zamaskowana w podłodze, dzięki czemu praktycznie nie jest widoczna. Łączenie punktowe polega natomiast na wywierceniu otworów w szkle, a następnie na umieszczeniu tam specjalnych rotuł punktowych odpowiadających za odpowiednie umocowanie szkła.

Dlaczego warto wybrać balustrady całoszklane?

Odpowiedni dobór balustrady ma duże znaczenie dla wyglądu wnętrza. Balustrady całoszklane znakomicie sprawdzą się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Wbrew pozorom, balustrady całoszklane to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Szkło jest bardzo wytrzymałe i uniemożliwia dziecku wspinanie się po nim.

Utrzymanie czystości szkła nie należy do trudnych zadań. W przypadku balustrad ze szkła wystarczy zastosować zwykły płyn do szyb. Można więc powiedzieć, że utrzymanie czystości balustrad nie wymaga specjalnych środków.

Balustrady ze szkła sprawiają, że wnętrze wydaje się optycznie większe. Dodatkowo, szkło znakomicie przepuszcza światło, dzięki czemu wnętrze sprawia wrażenie o wiele jaśniejszego.

Nowoczesne wykończenia wnętrz staja się coraz bardziej popularne. Na końcową wartość domu składa się nie tylko jego powierzchnia i lokalizacja, równie ważna jest jakość wykończenia. Zastosowanie balustrad szklanych jest dość kosztownym rozwiązaniem. Jednak z uwagi na to, że szkło jest bardzo wytrzymałym materiałem, barierki takie są doskonałą inwestycją na lata.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Kategorie