Zapachy idealne do mieszkania

W jaki sposób utrzymać trwałość zapachów w domu? Zdaje się, że odpowiedzią są olejki eteryczne, które można stosować na wiele sposobów. Jak wybrać swój ulubiony?

Z zapachami przez życie – budowanie klimatu w czterech kątach

Stosowanie ulubionych perfum to codzienność wielu osób. Ulubiony zapach powoduje, że czujemy się wyjątkowo i bardziej pewni siebie. Dlaczego więc nie tworzyć takiej atmosfery znacznie częściej? Pachnące cztery kąty tworzą naprawdę wyjątkowy klimat i sprawiają, że chce się wracać do mieszkania. Jak znaleźć swoje ulubione i trwałe zapachy do domu?

Kluczowe jest wypróbowanie przynajmniej kilku opcji. Nie jest tajemnicą, że wiele odświeżaczy lub olejków eterycznych może pachnieć nieco inaczej, kiedy wącha się je podczas szybkiej wizyty w sklepie i inaczej, kiedy czuć je przez kilka godzin w mieszkaniu. W tej kwestii zdecydowanie jest miejsce na eksperymentowanie, które może przerodzić się w niezłą rozrywkę.

Jakie zapachy są dostępne w sklepach?

Myśląc o trwałych zapachach do domu, wielu osobom automatycznie kojarzy się to z olejkami eterycznymi. Gdzie można je znaleźć? Głównie są to drogerie, sklepy z naturalnymi produktami, a także apteki. Spora popularność tych produktów sprawia jednak, że możliwy jest ich zakup nawet w sklepach spożywczych.

Wybierać można spośród niemal nieograniczonej oferty. Róża, peonia, lawenda, lilia wodna, świerk lub piżmo – to tylko kilka możliwości. Istnieją też mieszanki zapachowe.

Trwałe zapachy do domu a samopoczucie domowników

Trudno zaprzeczyć, że konkretne zapachy mogą wprowadzić w dany nastrój. Przykładowo, pomarańczowe olejki mają właściwości orzeźwiające i dodające energii, lawendowe uspokajają, a produkty o zapachu drzewa herbacianego wprowadzają odświeżenie we wnętrzu.

Istnieją także dowody na lecznicze właściwości olejków eterycznych. Niektóre z nich mogą złagodzić problemy z oddychaniem lub zmniejszyć katar. Popularne jest stosowanie inhalacji z ich dodatkiem. Rozpylanie trwałych zapachów w domu to przyjemność i zdrowie w jednym.

Kategorie