Czym jest i w jaki sposób działa spray mop?

Zauważalny jest z roku na rok wzrost zainteresowania mopami ze spryskiwaczem. Wystarczy przeanalizować sprzedaż tego rodzaju produktów w sklepach specjalizujących się w produktach przeznaczonych do sprzątania. Nie wszyscy jednak jeszcze wiedzą czym jest spray mop?

Czym jest spray mop?

Jest to urządzenie służące do mycie różnego rodzaju powierzchni. Ogromnym atutem tego mopa jest fakt, że osoba planująca umyć wybraną przez siebie powierzchnię, nie będzie potrzebowała wiaderka z wodą.

Spray mop posiada bowiem wewnątrz albo w specjalnym pojemniku umieszczonym na drążku wodę lub płyn do mycia. Oczywiście przed rozpoczęciem pracy koniecznie należy uzupełnić produkt detergentem z wodą.

Jak dokładnie działa mop ze spryskiwaczem?

Warto wiedzieć, że płyn dzięki specjalnej pompce nie tylko zostaje sprężony, ale również wytwarza mgłę, która powstaje przez mopem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że uwalniające się ciśnienie może dochodzić nawet do 20 barów. Należy również podkreślić, że natrysk zostaje uruchomiony dzięki przyciskowi zlokalizowanemu w bardzo dogodnym miejscu. Producent zaprojektował część myjącą w taki sposób, by użytkownik nie miał żadnego problemu z dostaniem się nawet w najmniejszy kąt. Istotne znaczenie odgrywa w tym przypadku bardzo duży zakres ruchu.

Spray mop sprawia, że niższe meble nie będą przeszkadzały w umyciu podłogi. Warto zdawać sobie sprawę, że produkt jest w swojej budowie bardzo zbliżony do tradycyjnych mopów. Mop ze spryskiwaczem wyposażony jest w ścierkę, której zadaniem jest zbieranie brudu. Ponadto w niektórych dostępnych na rynku modelach użytkownik będzie miał do dyspozycji nawet dwie ścierki. Jedna przeznaczona jest do trudniejszych zabrudzeń.

Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy wyborze mopa ze spryskiwaczem?

Pierwszą kwestią, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju produktu jest zakres ruchu. Rekomendowane jest, by głowica była obrotowa. Z kolei drążek, gdy zostanie położony na ziemi powinien umożliwić wsunięcie mopa praktycznie w każdą szczelinę.

Istotne znaczenie ma również pojemność zbiornika z wodą. Wybór powinien być jednak uzależniony od preferencji danej osoby. Osoby planujące korzystać z mopa ze spryskiwaczem bardzo rzadko, a także w małych pomieszczeniach, mogą zdecydować się na produkt z mniejszym pojemnikiem. Z kolei do częstszego mycia zdecydowanie lepiej egzamin zda większy pojemnik.

Trzecim aspektem, jaki trzeba uwzględnić przy dokonywaniu wyboru jest ściereczka. Powinna ona bowiem zostać wykonana z takiego materiału, który będzie w stanie efektywnie zbierać bród.

Kategorie