Jak wybrać odpowiednią deszczownię do prysznica?

Odpowiednio dobrana deszczownia do prysznica zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Szeroki wybór elementów sprawia, że wiele osób ma problem z podjęciem trafnej decyzji zakupowej. Warto zainwestować w model, który niezawodnie posłuży przez długi czas. Jeśli potrzebujesz praktycznych wskazówek, to koniecznie zapoznaj się z tym wpisem!

Rodzaj deszczowni prysznicowej

Deszczownia do prysznica zapewnia przyjemny, rozproszony natrysk. Podczas kąpieli można poczuć się zupełnie tak, jakby padał lekki deszcz. To doskonały sposób na to, by się zrelaksować. Wspomniany element montowany jest wraz z baterią, która umożliwia sterowanie. Dzięki niej możliwa jest zmiana ustawień – to użytkownik decyduje o przełączaniu wody pomiędzy deszczownią a słuchawką prysznicową.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obie części zakupić osobno. Należy jednak pamiętać o konieczności doboru deszczowni do posiadanego osprzętu. Nie wszystkie elementy są ze sobą kompatybilne. W sprzedaży znajdują się modele podtynkowe oraz natynkowe.

Funkcjonalność deszczowni do prysznica

Deszczownia do prysznica może być funkcjonalna! Właśnie dlatego dobrze jest zwrócić uwagę na zakres zastosowań. Modele z górnej półki umożliwiają perfekcyjne dopasowanie do użytkownika. Bez trudu można zmienić intensywność strumienia wody.

Delikatny natrysk pozwala wziąć odprężającą kąpiel, która zapewnia doskonałe samopoczucie oraz rozluźnienie spiętych mięśni. Silny strumień wody jest idealny w dni, kiedy trudno się obudzić.

Sposób montażu deszczowni prysznicowej

Kolejną ważną kwestią jest sposób montażu deszczowni do prysznica. Może ona zostać umiejscowiona na dedykowanym ramieniu. Niektóre modele instalowane są za pomocą przepustu lub bezpośrednio do sufitu. Wiele zależy od rozmiaru wybranego modelu.

Należy również zastanowić się, na jakiej wysokości zostanie umieszczona deszczownia prysznicowa. Optymalnie, jeśli odległość od głowy wynosi około 20-30 cm, jednak jest to sprawa bardzo indywidualna. Warto uwzględnić zróżnicowany wzrost domowników.

Kategorie