Na co uważać, szukając dywanika do łazienki?

Choć dywanik do łazienki jest niewielkim rozwiązaniem, jego wybór nie zawsze jest trafiony. Jeśli więc nie chcemy popełniać błędów z nim związanych, w pierwszej kolejności przeanalizujmy te, które popełniły inne osoby. Z pewnością pozwoli nam to na bardziej przemyślany zakup.

Problemy z rozmiarem i miejscem w łazience

Wiele osób szukających dywanika do łazienki nie przygotowuje się w żaden sposób do tego zakupu. Natrafia na rozwiązanie, które sprawia wrażenie szczególnie ciekawego i dokonuje zakupu wychodząc z założenia, że jest to element dekoracyjny, który wszędzie będzie pasował. Nikogo nie trzeba dziś przekonywać do tego, że mamy do czynienia z podejściem wyjątkowo naiwnym, a jednocześnie – dość niebezpiecznym.

Jeszcze przed zakupem dywanika łazienkowego dobrze jest więc, jeśli zastanowimy się nad tym, gdzie powinien się on znaleźć. Nie jest to wcale błaha decyzja. Przeciwnie, może mieć ona kluczowe znaczenie dla funkcjonalności wybranego przez nas rozwiązania. Wcale nie mniej ważny jest rozmiar dywanika. Ten należy powiązać z wielkością łazienki. Jeśli marzy się nam duży dywan, a pomieszczenie nie charakteryzuje się imponującą wielkością, rozwiązanie takie w najlepszym wypadku będzie wyglądało dziwnie.

Problem z wyborem materiału

Nawet znając wymiary łazienki i wiedząc, jakiej wielkości powinien być dywanik, możemy popełnić błąd. Ten najczęściej wynika z niskiej świadomości tego, jak duże znaczenie może mieć rodzaj zastosowanego materiału. Jeśli więc dywanik do łazienki znajduje się w bezpośredniej bliskości prysznica, niektóre materiały zwyczajnie się nie sprawdzą. Taki dywanik musi być wykonany z materiału znanego z tego, że dobrze wchłania wodę, a więc przede wszystkim – z frotte lub bawełny.

Także brak troski o spodnią część dywanika łazienkowego może sprawić, że szybko zaczniemy żałować zakupu. Łazienka powinna być pomieszczeniem nie tylko pięknym, ale również bezpiecznym. Jeśli jednak ten cel ma zostać osiągnięty, dywanik powinien być wyposażony w powlokę antypoślizgową. Także grubość poszczególnych rozwiązań może mieć wpływ na poziom zadowolenia z zakupu. Grubsze dywaniki są uważane za wyjątkowo atrakcyjne. Niestety, schną dość długo, a tym samym utrudniają zachowanie higieny w tym pomieszczeniu.

Dywanik do łazienki znajdziesz w ofercie Vege Home.

Kategorie