Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Wiele osób będących na etapie urządzania własnej łazienki zadaje sobie pytanie, na co zwrócić uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej. Kabina prysznicowa asymetryczna, wielofunkcyjna czy też połączona z wanną – wybór jest naprawdę szeroki, toteż podjęcie decyzji może sprawiać nie lada trudność.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup kabiny prysznicowej?

Kabina prysznicowa asymetryczna to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba osób urządzających łazienkę. Wszystko dlatego, że zużywa ona nieporównywalnie mniej wody w zestawieniu z tradycyjną wanną. Podczas gdy krótki prysznic nie zużywa więcej niż 30 l wody, to do wanny trzeba jej nalać nawet 10 razy więcej. Biorąc pod uwagę, w jak zastraszającym tempie rosną ceny wody, różnica z pewnością będzie odczuwalna przy płaceniu comiesięcznych rachunków.

Jaki kształt kabiny prysznicowej wybrać?

To, w jakimś kształcie będzie kabina prysznicowa, powinno zależeć głównie od tego, jakie możliwości aranżacyjne zapewnia łazienka. Niewielkich rozmiarów pomieszczenia są idealne dla kabin narożnych, których drzwi rozsuwają się. Nieco rzadziej stosuje się w tym przypadku kabiny kwadratowe, a to z racji tego, że ich drzwi otwierają się na zewnątrz, ograniczając potrzebną przestrzeń.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa asymetryczna, która ze względu na swoje nieregularne kształty może być zamontowana praktycznie w każdym miejscu. Nie ma co ukrywać, że z największą wygodą użytkowania będą wiązały się kabiny o dość dużych rozmiarach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej?

Wybierając kabinę prysznicową przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jej wysoką jakość. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jest to zakup, który powinien posłużyć przynajmniej przez kilka kolejnych lat. Na szczęście nowoczesne kabiny prysznicowe dostępne w ofertach najlepszych na rynku producentów zazwyczaj wykonane są z dobrych jakościowo materiałów, które odporne są na działanie chemii, czasu i nawet najbardziej intensywną eksploatację.

Kategorie