Jaki koc na łóżko wybrać?

Sypialnia oprócz tego, że powinna być praktyczna i funkcjonalna, to także przytulna i klimatyczna. Istotną rolę odgrywają elementy ozdobne, takie jak poduszki czy koc na łóżko. Koce narzuty dostępne są w sklepach w różnych wzorach i kolorach. Jak wybrać odpowiedni model?

Koce narzuty do nowoczesnej sypialni

Najczęściej w sypialni spędza się jedynie noc. Jednak nie oznacza to wcale, że to miejsce nie musi wyglądać stylowo. Wręcz przeciwnie. Sypialnia powinna być dobrze zaaranżowana, aby można było się w niej zrelaksować i wypocząć.

Koc na łóżko jest doskonałym dodatkiem, który pełni nie tylko rolę ochrony przed zabrudzeniami, ale także ozdobną. Dodatkowo można wybrać koc, który będzie doskonałym okryciem podczas popołudniowej drzemki lub przyda się w letnie dni, gdy kołdra będzie zbyt ciepła.

Koce na łóżko – jak wybrać?

Przed zakupem koca czy narzuty należy najpierw dokładnie zmierzyć łóżko. Koc powinien być szerszy i dłuższy o około 40 centymetrów, aby delikatnie zwisał i zasłaniał ramę łóżka. Oczywiście nie może być za długi, aby nikt nie potknął się o niego.

Warto wybrać koc wykonany z przytulnego materiału. Dzięki temu sypialnia będzie cieplejsza, a okrycie się takim kocem przyjemniejsze. Oczywiście istotną rolę odgrywa także dobranie odpowiedniego koloru. W sypialni powinno zrezygnować się z intensywnych barw. Lepiej postawić na pastele. Jest także możliwość wyboru koca jedno- lub dwustronnego. Wybierając drugą opcję, można co jakiś czas przełożyć narzutę i mieć inne wzory.

Koce na łóżko wełniane czy bawełniane?

Bardzo chętnie w ostatnich latach kupowane są tekstylia wykonane z wełny. Wełna doskonale chroni przed zimnem, a w lecie reguluje temperaturę i nie przegrzewa ciała. Dodatkowo doskonale potrafi izolować wilgoć od skóry. Koc wykony z wełny nie tylko jest mniej podatny za zabrudzenia, ale także nie gniecie się i nie wciąga wilgoci.

Bawełniane Koce na łóżko również chętnie wybierane są do sypialni. Jest to materiał przyjemny i delikatny w dotyku. Dodatkowo można go prać w pralce i doskonale odprowadza wilgoć. Wygląda pięknie i można taki koc używać nie tylko jako narzutę, ale również jako okrycie w chłodniejsze dni.

Kategorie