Jak przechowywać urządzenia do sprzątania?

W każdym domu znajduje się szereg urządzeń pozwalających na utrzymanie go w czystości. Korzystamy z tych rzeczy regularnie, jednak widok wiadra czy brudnych wkładów do mopa na co dzień nie są miłym widokiem. Oto kilka pomysłów na to, by zagospodarować nieco dodatkowego miejsca w domu na przechowywanie urządzeń do sprzątania.

Podręczność

Przedmioty do sprzątania trzymamy w różnych częściach domu. Część z nich znajduje się w łazience, część w kuchni lub na korytarzu. Zazwyczaj, chcąc zabrać się za sprzątanie musimy skompletować większość z tych urządzeń a po skończonej pracy – odstawić produkty na miejsce. To zajmuje mnóstwo czasu. Warto więc zastanowić się nad jednym miejscem przeznaczonym do składowania asortymentu do sprzątania.

W takim przypadku może sprawdzić się dobrze przeznaczona do tego szafka lub zaplanowane pomieszczenie. Gdy jednak nie mamy takiej możliwości, zwykły koszyk z uchwytami będzie najłatwiejszym sposobem na to, aby zawsze trzymać cały sprzęt w jednym miejscu. Warto również zastanowić się nad jednym miejscem, w którym będziemy składować środki do czyszczenia. Jeśli w domu są małe dzieci, warto umieścić je w górnych częściach pomieszczenia np. na półce w szafce lub na specjalnie do tego przygotowanej półce.

Schodek na mopa – pomysły

Mop stanowi najbardziej problematyczne urządzenie, jeśli chodzi o kwestie przechowywania. Jest nieporęczny, ma długi kij, którego nie da się często skrócić a do niego zwykle jest dołączone wiadro, często stojące na widoku. Jedną z możliwości jest kupienie szafki, zawierającej miejsce przystosowane dla mopa. Jeśli jednak nie chcemy inwestować w mebel, możemy zaopatrzyć się w uchwyty do mopa. Można je kupić za kilka złotych, a przyczepione do drzwi lub kafelek łazienkowych stworzą dodatkową przestrzeń do przechowywania kija.

W niewielkiej łazience często brakuje miejsca na to, by wstawić w niej dużą szafę. W takich przypadkach możemy posiłkować się innymi dostępnymi na rynku propozycjami ułatwiającymi organizacje przestrzeni. Uchwyty, haczyki, wieszaki – to tylko kilka z systemów, które ułatwią zachowanie porządku.

Organizery w szafach

Wewnątrz naszych mebli również możemy stworzyć miejsce przeznaczone dla urządzeń sprzątających. Uchwyty do mopa czy szczotki mogą być przymocowane do drzwi niewielkiej szafy, w której wnętrzu przechowywany jest odkurzacz. Na dodatkowej półce możemy trzymać żelazko, dodatkowo, w niewielkim pudełku wkłady do mopa. Rozwiązania są zależne od naszej wyobraźni. Możemy również pomóc sobie dzięki zakupowi odpowiednich organizerów. Stworzą one dodatkową przestrzeń w szafie do przechowywania artykułów.

Kategorie