Wycieraczka zewnętrzna

Wycieraczki do domu lub innego obiektu to wbrew pozorom istotna sprawa. Szczególnie dobrze widać to kiedy pogoda jest kiepska — szczególnie podczas deszczu lub roztopów. Wówczas na naszych butach jest dużo brudu i wody, która gdyby nie wycieraczki, nosiłaby się do środka każdego pomieszczenia.

Wycieraczki zewnętrzne obiektowe

Wycieraczki obiektowe przeważnie różnią się od wycieraczek do domu. Głowna różnica wynika z gabarytów takiej wycieraczki oraz faktu, że w przeważającej większości mają one zbliżoną stylizację.

Do jednych z najczęściej stosowanych wycieraczek nalezą wycieraczki metalowe. Taka wycieraczka zewnętrzna jest wyposażona przeważnie w osadnik, w którym zbiera się błoto oraz bród.

Innymi wycieraczkami, jakie są często stosowane w budynkach użyteczności publicznej, są wycieraczki z tworzywa sztucznego. Stosowane są głównie z powodu rozsądnej ceny i dość dobrych efektów stosowania.

Wycieraczki do domu — wycieraczki kokosowe

Wycieraczki zewnętrzne oraz wewnętrzne w naszych domach są odwrotnie do wycieraczek obiektowych sporo mniejsze. Dodatkowo należałoby wspomnieć, że ich design jest zdecydowanie bardziej urozmaicony, a materiały, jakie są wykorzystywane bardziej różnorodne.

Wycieraczka zewnętrzna kokosowa jest doskonałym przykładem, jak materiał kompletnie nienadający się na wycieraczkę obiektową znajduje zastosowanie jako wycieraczka domowa. Włókna maty kokosowej są szorstkie, dzięki czemu bardzo dobrze wycierają z butów brud. Wycieraczka taka nie jest bardzo wytrzymała na zużycie. Podobnie jej odporność na wilgoć jest sporo mniejsza niż innych materiałów.

Zastosowanie maty kokosowej w miejscu, gdzie byłaby intensywnie użytkowana, nie miałoby większego sensu. W domu jednak intensywność jest na tyle niewielka, że należy wycieraczkę wymieniać co prawda częściej, ale nie na tyle często, aby było to kłopotliwe.

Wycieraczki z tworzyw sztucznych

Wycieraczki z tworzywa sztucznego występuję przeważnie pod postacią maty imitującej sztuczną trawę lub sztywnych igiełek. Na ogół wycieraczki te mają dobre opinie, jednak należy uważać na niektóre głównie najtańsze egzemplarze. Są one bowiem wykonywane z tworzyw słabej jakości, przez co zużywają się szybciej, niż powinny.

Kategorie