Funkcjonalne drzwi zewnętrzne z przeszkleniem

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, z jak wielkiej ilości materiałów mogą być wykonane drzwi zewnętrzne. Estetyka wyrobów może być podkreślona wnikliwie dobranym zestawem surowców. Producenci chętnie korzystają z tej możliwości i wypuszczają do sprzedaży hybrydy składające się materiałów wydawałoby się tak odmiennych.

Na początek rozwiązanie uniwersalne

Każdy model może być wykonany jako drzwi wejściowe z przeszkleniem. Panele szklane stanowią ozdobny i funkcjonalny element drzwi. Od dawna już do szklenia otworów budowlanych korzysta się ze sprawdzonego rozwiązania, które zapewnia solidność wykonania. Jest to panel szklany wykonany w formie skrzynki składającej się z kilku warstw szkła. Wielokomorowe pudełko ogranicza straty ciepła. Jest to ważny aspekt, szczególnie w wypadku domów wyposażonych w rozwiązania pasywne.

Szkło w drzwiach może pełnić funkcje dekoracyjne. Kolorowe lub matowe odmiany szkła mogą tworzyć barwne obrazy na połaci drzwi.

Drzwi wejściowe z przeszkleniem umieszczone na wprost wejścia na posesje pozwolą na ograniczenie kosztów związanych z inwestycją w monitoring lokalny. Przezroczysta szyba pozwala na podgląd wejścia w czasie rzeczywistym bez stosowania drogiej elektroniki.

Najczęściej stosowany surowiec

W drzwiach wejściowych z przeszkleniem stosuje się jako podstawowy surowiec drewno. Naturalny materiał, dający się łatwo obrabiać. Najczęściej stosuje się do wyrobów rodzime gatunki drzew iglastych.

Jednak na specjalne życzenie jest możliwość użycia drewna z importu. Niektóre egzotyczne gatunki wprowadzają nowe własności. Materiał drzwi może być odporny na wilgoć bez dodatkowych zabiegów.

Druga pozycja często spotykana

To materiał równie naturalny i wytrzymały. Metal! W wersji stalowej lub aluminiowej. Oba rozwiązania stosowane są często równocześnie. Stal wymaga więcej zabiegów antykorozyjnych. Aluminium jest lżejsze i opiera się lepiej działaniu czynników atmosferycznych.

Zwycięzca klasyfikacji

Plastik to najczęściej stosowane tworzywo od początków XX wieku. Drzwi wejściowe z przeszkleniem z elementami profili plastikowych są mocne i trwałe. Wielokomorowe profile dają stolarce sztywność i zabezpieczenie przed korozją. Tak odpornego materiału, jak PCV, próżno szukać między pozostałymi.

Kategorie