Koc z wełny – jak go wybrać?

Koc z wełny to ciekawe i zarazem bardzo praktyczne uzupełnienie sypialni. Jest on taką zimową wersją tradycyjnego koca bawełnianego, albowiem zazwyczaj używa się go w celu zapewnienia sobie dodatkowego ciepła, gdy pod zwykłą kołdrą jest już za zimno, a na zewnątrz panuje typowa mroźna aura.

Cudowna moc owczej wełny

Najlepszymi właściwościami grzewczymi odznaczy się zwykle koc z wełny owczej. Jest to super ciepła i niesamowicie przyjemna propozycja, którą doceni każde zmarznięte ciało. Pod takim porządnym wełnianym okryciem aż przyjemniej się rozłożyć, wziąć do ręki książkę lub zasiąść przed telewizorem i spędzić długi mroźny wieczór w miłej atmosferze.

Naturalne tkaniny mają jednak swoje gorsze strony. W przypadku wełnianych koców można zaliczyć do nich ich ostrość, wynikającą ze specyficznej budowy włosków. Pod tym względem koc bawełniany zdaje się dużo lepszą opcją, choć równie ciekawą i praktyczną propozycją okaże się koc z innych odmian wełny niżeli ta owcza.

Alternatywne propozycje

Naturalnych włosków nie da się bowiem zmiękczyć, albowiem poprzez jakąkolwiek modyfikację koc mógłby utracić swoje własności i swój naturalny charakter. Te włoski potrafią gryźć, więc jeśli komuś ewidentnie będą one przeszkadzać, może on wypróbować na sobie albo wspominany koc bawełniany, albo też koc z wełny merino, który powinien mieć nieco przyjemniejszą strukturę.

Jeszcze lepszym wyborem bywa koc z dodatkiem specjalnych włókien kaszmiru, które mają za zadanie zmieniać w sposób korzystny jego strukturę i właśnie ją zmiękczać, by nie była ona tak gryząca, drapiąca i nieprzyjemna dla ciała. Koc z kaszmirem to znakomity, choć dość drogi wybór, albowiem jego cena potrafi wynieść spokojnie kilkaset złotych, a czasem więcej niż tysiąc.

Koce na każdą kieszeń

Bardziej ekonomicznym wyborem będą koce z dodatkiem włókien syntetycznych. Do zmiękczania okryć wełnianych używa się akrylu oraz nylonu. Minimalna wkładka syntetyku nie zmieni naturalnych właściwości wełny, a jednak uczyni z niej materiał znacznie przyjemniejszy i bardziej komfortowy w użyciu.

Prawdziwy koc wełniany może okazać się dosyć drogi, dlatego warto rozejrzeć się za nim w sklepach internetowych. Warto także wziąć pod uwagę zakup koca bawełnianego, który wcale nie musi odstawać od wełny, a na pewno będzie od niej znacznie tańszy.

Koc bawełniany znajdziesz w ofercie Vege Home

Kategorie