Jakie akcesoria do salonu?

Salon jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym, dlatego musi być urządzony nie tylko stylowo, ale co ważniejsze praktycznie. Dodatki typu ciepłe koce, pledy, poduszki dekoracyjne pełnią niezwykle ważną rolę, dlatego bez wątpienia warto dobrze przemyśleć, jakie wybrać.

Przytulny, praktyczny salon, czyli jaki?

W salonie nie może zabraknąć stylowych dodatków, gdyż to one tak naprawdę decydują ostatecznie, jak będzie prezentować się pomieszczenie. Ponieważ salon powinien być przytulny, nie może zabraknąć w nim takich rzeczy, jak stylowe, dekoracyjne poduszki, ciepłe koce, stylowe zasłony, także firany lub ozdobne rolety. Oczywiście z ilością dodatków można łatwo przesadzić, dlatego też warto zachować czujność. O ile narzuty na łóżko, czy poduszki można po prostu schować, tak obrazy zawieszone na ścianach mogą być już większym problemem. Ilość dodatków musi być ograniczona, co więcej powinny być spójne stylistycznie, co oznacza, że należy wybierać takie w podobnym wzorze, kształcie albo kolorze.

Praktyczny i przytulny salon to nie tylko narzuty, poduszki, obrazy na ścianach, czy komfortowe meble wypoczynkowe. W tym wypadku trzeba wziąć pod uwagę także odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu można odmienić wnętrze. Pamiętajmy, że salon to pomieszczenie, które pełni różne funkcje, w takim pokoju nie tylko przyjmujemy gości, ale także oglądamy telewizję, czytamy książkę, a nawet ucinamy sobie małe drzemki, tak więc różne źródła światła to podstawa. Nie można polegać wyłącznie na oświetleniu sufitowym. Równie ważne będzie na przykład lampa podłogowa, ale także lampy dekoracyjne, na przykład w formie kinkietów albo lampek stołowych. Kluczowe jest to, aby było kilka źródeł światła, gdyż w ten sposób salon będzie maksymalnie komfortowy w użytkowaniu.

Choć podczas urządzania salonu, warto zachować ostrożność, ciepła narzuta na łóżko czy poduszki dekoracyjne to dobre rozwiązanie. Nie można zapominać także o wygodnej kanapie oraz fotelach, a także ciekawych ozdobach ściennych. Dobrą opcją jest na przykład stworzenie galerii zdjęć lub ulubionych grafik. Wybierajmy kanapę, narzuty na łóżko oraz meble w podobnym stylu. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego dobrze przemyśleć sprawę i zaplanować poszczególne działania aranżacyjne tak, aby wystrój salonu był spójny, jednocześnie pomieszczenie było praktyczne i wygodne w użytkowaniu.

Kategorie