Jak wybrać najlepszą kołdrę całoroczną?

Kołdry całoroczne posiadają mnóstwo zalet. To prawdziwa gratka dla tych, którzy cenią sobie praktyczne rozwiązania. Brak konieczności inwestowania w kilka kompletów pościeli przekłada się na znaczącą oszczędność gotówki. Podstawą jest, aby jakość podstawić na pierwszym miejscu. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych wskazówek, to zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Rodzaj wypełnienia

Kołdra wielosezonowa posiada najczęściej wypełnienie z puchu. Jest ono lekkie, co pozytywnie wpływa na wygodę podczas snu. Ponadto, nie zbiera się ono w jednym miejscu. Dobre kołdry antyalergiczne spełniają szereg restrykcyjnych norm, co chroni przed pogorszeniem się stanu zdrowia. Puch nie przyciąga roztoczy i kurzu, czego nie można powiedzieć o wszystkich typach wypełnienia.

Świetną opcją jest również kołdra wielosezonowa z owczej wełny. Zapewnia ona znakomite właściwości termoizolacyjne. Sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Naturalne materiały gwarantują niezakłócony przepływ powietrza, co minimalizuje ryzyko wystąpienia wilgoci. To dobre kołdry antyalergiczne dedykowane dzieciom i dorosłym.

Wielką popularnością cieszą się także Kołdry całoroczne wypełnione włóknem poliestrowym. Jest to materiał sprężysty i antystatyczny. Nie przyciąga zanieczyszczeń z otoczenia. Występuje ono w wersji wzbogaconej silikonem. Alternatywą jest włókno bambusowe, które posiada podobne właściwości, a dodatkowo jest to wypełnienie „oddychające”.

Właściwości fizyczne kołdry

Wysokiej klasy kołdry całoroczne nie są zbyt ciężkie. Waga ma znaczenie! Należy zwrócić uwagę na gramaturę, tak aby uniknąć wszelkich niedogodności. Kołdra wielosezonowa zwykle składa się z kilku warstw, która są ze sobą spięte napami. W dowolnym momencie można rozdzielić poszczególne części. Kolejną istotną kwestią jest rozmiar, który musi zostać trafnie dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika

Dziecięce dobre kołdry antyalergiczne nierzadko umożliwiają przypięcie dolnych rogów do szczebelek łóżeczka. Chroni to przed naciągnięciem okrycia na głowę. Jest to niebezpieczna sytuacja, która dość często zdarza się w przypadku niemowląt i kilkulatków. Planując zakup kołdry całorocznej nie zaszkodzi również sprawdzić zalecenia dotyczące prania.

Kategorie