Jak wybrać odpowiednią kołdrę do spania?

Jak zapewnić sobie spokojny sen? Często o komforcie nocnego wypoczynku decydują detale, takie jak materac czy poduszka. Nie bez znaczenia jest także kołdra – źle dopasowana będzie powodować przegrzewanie się albo niezbyt skutecznie ochroni przed chłodem, może też się zsuwać, ograniczać swobodę, być nieprzyjemnie ciężka czy zbyt lekka. Jak wybrać idealną kołdrę do spania?

Czym się kierować przy zakupie kołdry?

Urządzając sypialnię, warto zadbać nie tylko o solidne łóżko i wygodny, dopasowany do postury materac, ale też o dobrej jakości pościel. Poduszka i kołdra w ogromnej mierze wpływają na komfort snu.Jeśli chodzi o kołdrę, sklepy oferują ogromny wybór rozmiarów i materiałów. Przymierzając się do zakupu, warto zmierzyć łóżko i zastanowić się, czy lepszym wyborem będzie jedna duża kołdra małżeńska czy dwie mniejsze. W tej kwestii każdy ma inne preferencje i to właśnie własnymi upodobaniami najlepiej się kierować. Dwie kołdry to dobry pomysł zwłaszcza wtedy, gdy partnerzy mają inne oczekiwania w stosunku to grubości kołdry – np. jedna osoba jest zmarzluchem, druga szuka tylko lekkiego okrycia, bo szybko robi jej się gorąco.

Kołdra naturalna czy syntetyczna?

Jedną z pierwszych decyzji, które trzeba podjąć, kupując kołdrę, jest materiał, z którego ma być uszyta. Do wyboru są tkaniny syntetyczne oraz naturalne.Syntetyczne mają tę zaletę, że są lekkie, hipoalergiczne i łatwe w utrzymaniu. Wiele modeli można bez problemu prać w pralce. To takie i bardzo wygodne rozwiązanie. Jego jedyna wada to fakt, że kołdra syntetyczna może ograniczać przepływ powietrza i powodować przegrzewanie się. Wśród kołder naturalnych popularne są roślinne i wełniane. Jedne i drugie to materiały oddychające, ale wersja wełniana może uczulać i jest problematyczna w czyszczeniu.

Gdzie kupić dobrej jakości kołdrę do spania?

Na zakupy tekstyliów do sypialni najlepiej wybrać się do dobrze wyposażonego sklepu z akcesoriami do domów i mieszkań. Największy wybór oferować będzie sklep typowo pościelowy. Te działają zarówno stacjonarnie, jak i w sieci.Wybierając kołdrę, trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar, materiał, ale też na jakość wykończenia i materiał zewnętrzny. Ważna jest także grubość – na lato lepsze są lekkie nakrycie, na zimę odpowiednia będzie grubsza, lepiej trzymająca ciepło kołdra.

Kołdry znajdziesz w ofercie Vege Home.

Kategorie