Klimat wnętrza dzięki lampie retro

Modne wnętrza sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne oraz klimatyczne. W zależności od zabudowy, ustawienia mebli oraz doboru dodatków można uzyskać ciekawe efekty i dopasować charakter wnętrza do poszczególnych upodobań czy nawet stylu życia! Obecnie bardzo modne stało się ozdabianie pomieszczeń dodatkami w stylu vintage, niezależnie od tego, czy całe wnętrze jest w tym klimacie, czy nie.

Na jaki retro dodatek postawić?

Zdecydowanie świetny efekt da lampa vintage! Jest to dodatek, który łączy ciekawy wygląd z praktycznym zastosowaniem. Lampa retro może być stojąca, którą można wykorzystać stawiając ją przy kanapie bądź fotelu. Dzięki temu będzie dodatkowym źródłem światła w pokoju i może być zapalana podczas czytania książek, czy oglądania telewizji.

Ale ciekawym rozwiązaniem jest także użycie lampy vintage jako żyrandol retro. Jest to niekonwencjonalny sposób na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w pomieszczeniu! Takie rozwiązanie będzie odpowiednie zarówno do wnętrza, które całe jest urządzone w staromodnym klimacie, ale także będzie ciekawym pomysłem w pomieszczeniu wykonanym na wysoki połysk z nowoczesnymi sprzętami.

Gdzie kupić lampę retro?

Lampy vintage można szukać w antykwariatach meblowych. Można znaleźć w nich naprawdę ciekawe meble oraz dodatki za niewielką kwotę. Takie rozwiązanie jednak wiąże się często z tym, że taką lampę czy żyrandol należałoby odnowić, oddać do renowacji bądź porządnie wyczyścić. Zatem jeśli komuś zależy na czasie, niekoniecznie spodoba mu się wyżej wymienione rozwiązanie.

Z racji tego, że dodatki w stylu vintage stały się modne ostatnio, jednym z rozwiązań na znalezienie takiego retro żyrandola jest udanie się do sklepu, który oferuje nowe meble, ale wykonane na wzór tych staromodnych. To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie oraz których nie fascynuje renowacja i odnawianie starych urządzeń domowych.

Gdzie pasuje lampa retro?

Żyrandol retro będzie świetnym źródłem światła w każdym pomieszczeniu, jednak jednym z ciekawszych pomysłów jest zawieszenie go w łazience. Uzyskamy dzięki temu niepowtarzalny klimat. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie u osób, które są koneserami relaksowania się w łazienkowej wannie i cenią sobie klimatyczny nastrój.

Mała lampa vintage może posłużyć jako lampka nocna. Wprowadzenie takiego akcentu do sypialni sprawi, że stanie się ona przytulna, a całe wnętrze będzie wyglądało na ekskluzywne.

Kategorie